Těstoviny, gnocchi a omáčky ze slunné Itálie

Každý si doma vaří špagety nebo jiné těstoviny. A ten, kdo ochutnal lepší těstoviny, už horší nechce. Vytvořte ve Vaší prodejně italský koutek pro kvalitní těstoviny a omáčky. Jistě si najdou okruh zákazníků, kterým bude stát za to, aby se k Vám pro ně vraceli. Bidfood Vám přináší několik tipů z širokého sortimentu italských výrobků.
Začněte třeba s výrobky níže, které jsou do 8. června 2015 ve Výhodné nabídce pro maloobchod:

Italské výrobky (VN maloobchod 7/2015)

Suché semolinové a vaječné těstoviny

Díky pomalému sušení si těstoviny Agnesi udržují veškeré nutriční hodnoty a bohatou vůni. Vyrábí je rodinná firma s tradicí od roku 1824, kdy mlynář Agnesi začal dělat těstoviny. Tagliatelle Mezzane vyrobené ze semoliny (mouka z tvrdozrnné pšenice) jsou široké nudle ve tvaru hnízda. Pappardelle jsou extra široké nudle z krupice z tvrdozrnné pšenice a vajec.

Z mouky z vlastních mlýnů vyrábí Agnesi těstoviny podle léty prověřených receptur dodnes. Jejich druhou značkou je Ponte. Spaghetti netřeba představovat a Cellentani mají tvar dutých spirál.

Pesta a omáčky

Agnesi k těstovinám připravuje také skvělé rajčatové omáčky a pesta. Sugo Bolognese je omáčka s masem a Sugo Basilico s bazalkou. Pro milovníky pravého italského pesta je připraveno Pesto Alla Genovese – omáčka z bazalky, olivového oleje a sýru Grana Padano.

Kompletní sortiment Agnesi a Del Castello (náhrada Ponte)

Čerstvé bramborové noky

Gnocchi di Patate obsahují 70% brambor. Hodí se jako příloha i k českým jídlům místo bramborových knedlíků.

Chlazené těstoviny samotné i plněné

Výrazně rychlejší příprava i plnější chuť patří k vlastnostem chlazených těstovin. Giovanni Rana začal vyrábět a sám rozvážet těstoviny v roce 1961 nedaleko Verony. Svůj podnik rychle rozšířil a dodnes osobně garantuje špičkovou kvalitu výrobků svojí fotkou a podpisem na obalu. Těstoviny Rana jsou nabízeny v různých variantách. V aktuální Výhodné nabídce je zastupují Pappardelle a dvoubarevné nudle Paglia e Fieno.

Rodinných receptů se drží také značka Bertarini. Chuť čerstvých širokých nudlí Tagliatelle je nepřekonatelná. Čerstvé Lasagne, přesněji plátky těsta na přípravu lasagní, zase ocení všichni milovníci tohoto jídla. Kdo upřednostňuje plněné těstoviny, ocení čerstvé Cappelletti se sušenou šunkou nebo Tortelloni se sýrem ricotta a špenátem.

Kompletní sortiment Giovanni Rana a Bertarini
Mohlo by vás zajímat
La Panna | kopečková zmrzlina
Řadu exkluzivní kopečkové zmrzliny La Panna letos rozšiřuje Carrot Cheesecake. Moderní evropské chutě zmrzlin La Panna ohromují v pohárech a jsou hitem léta. Jejich receptury vychází z tradiční italské řemeslné zmrzliny. U této značky jsou od počátku samozřejmostí nazdobené gastro vany.
SAICAF | pravá italská káva
Když italský právník Beniamino Cipparoli otevíral svou kavárnu v jihoitalském městě Bari, nebyl spokojen s kávou, která byla tehdy k dostání. Proto si připravil kávovou směs sám. Tak se v roce 1932 začala psát historie dnešní moderní společnosti SAICAF.