Obrat exportu se ztrojnásobil

Bidfood | export do tří světadílů
Český Bidfood se v posledních letech více zaměřil na export. Za pět let se roční obrat exportu více než ztrojnásobil. Na vývoz jdou potraviny z vlastních továren i od českých dodavatelů.

Bidfood | vývoj obratu exportuČeský Bidfood exportuje již do tří světadílů. V Asii realizoval obchody v Kazachstánu, kam jako první z ČR vyvezl mléčné výrobky; až do Vietnamu vyváží české zmrzliny. Nejdále, až na Nový Zéland, míří řecké filo těsto.

Bidfood vyváží standardní zboží i výrobky na míru. Zároveň je oficiálním distributorem zmrzlin Häagen-Dazs ve střední a východní Evropě. Šíře sortimentu na export kopíruje nabídku s několika tisíci položek pro české odběratele – gastronomické provozy a maloobchod, ale objevují se v něm i další kategorie jako například české pivo.


Poznámka: Článek se věnuje exportu do zahraničí mimo Slovensko. Do růstu obratu proto není započten vývoz na Slovensko, kde tradičně významnou část obratu slovenského Bidfoodu tvoří zboží z výrobních závodů českého Bidfoodu.

Mohlo by vás zajímat
Bidfood | Pour féliciter 2019
Vážení obchodní partneři, přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku 2019 hodně radosti a zdraví v pracovním i osobním životě.
Páté depo v Chlumci nad Cidlinou slavnostně otevřeno
Nové distribuční a skladové centrum společnosti Bidfood zahájilo provoz. Za devět měsíců vyrostl v průmyslové zóně v Chlumci nad Cidlinou moderní areál financovaný z vlastních prostředků bez dotací. Investice téměř čtvrt miliardy korun má přispět k lepšímu poskytování služeb zejména v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.