Jednoduchá elektronická evidence tržeb

Elektronická evidence tržeb | Dotykačka
6. 4. 2016
Zákon o Elektronické evidenci tržeb bude vyhlášen ve sbírce zákonů během dubna. Od 1. prosince 2016 zavádí pro všechny hotely a restaurace povinnost elektronicky evidovat veškeré tržby. V České republice jsou e-tržby velkým strašákem, nicméně v Evropské unii jde o poměrně běžnou věc a není se čeho bát. Nějakou formu EET zavedla již více než polovina zemí.

Po hotelech a restauracích se do EET od 1. března 2017 zapojí maloobchodní a velkoobchodní firmy, od 1. března 2018 všichni ostatní podnikatelé kromě vybraných řemeslníků a výrobců, kteří se zapojí 1. června 2018.

Nejpozději při zaplacení zboží či služeb budou podnikatelé odesílat údaje o tržbě finanční správě. Kupující si pak bude moci na internetu ověřit, zde je jeho účtenka zaevidována. Podnikatelé se ničeho bát nemusí. EET není strašák ani nic drahého.

Elektronická evidence tržeb | Dotykačka

V Belgii, Chorvatsku, Švédsku či na Slovensku se EET osvědčila. Po zavedení systému výrazně stouply vykazované tržby hotelů a restaurací. Online forma evidence, kterou zvolili čeští poslanci, je pro podnikatele výrazně jednodušší a levnější řešení než systémy užívané v řadě jiných zemí.

Petr Menclík | ředitel společnosti Dotykačka

České řešení evidence tržeb nevyžaduje pořízení drahých a certifikovaných registračních pokladen. V tom nejjednodušším provedení stačí chytrý telefon nebo tablet se speciální aplikací a tiskárnou účtenek. Možným řešením, jak se s EET bez problémů popasovat, je například Dotykačka.

Získat přehled o e-tržbách a EET můžete na portálu www.jaknaetrzby.cz, informace o systému na fotografiích na www.dotykacka.cz
Oficiální portál spustila finanční správa 4. dubna na www.e-trzby.cz
Potřebná zařízení najdete ode dneška na našem portálu mujBidfood.cz v kategorii Elektronická evidence tržeb

Elektronická evidence tržeb | Dotykačka

Největší výhodou našeho pokladního systému je okamžité dodání zařízení, rychlé nastavení a jednoduchá orientace v rozhraní. Není potřeba dlouhodobě školit personál. Vše jsme připravili tak, aby EET zatížila podnikání našich klientů co nejméně a zákazníci získali přehled o svém podnikání.

Petr Menclík | ředitel společnosti Dotykačka

Mohlo by vás zajímat
Páté depo v Chlumci nad Cidlinou slavnostně otevřeno
Nové distribuční a skladové centrum společnosti Bidfood zahájilo provoz. Za devět měsíců vyrostl v průmyslové zóně v Chlumci nad Cidlinou moderní areál financovaný z vlastních prostředků bez dotací. Investice téměř čtvrt miliardy korun má přispět k lepšímu poskytování služeb zejména v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.
Bidfood Kralupy | AED
Automatizovaný externí defibrilátor (AED) je dostupný nepřetržitě i pro veřejnost v Kralupech nad Vltavou ve společnosti Bidfood na vrátnici č. 1 (hned vedle autosalonu Škoda). Zachránit život můžete člověku v bezvědomí, bez normálního dýchání nebo pulsu. Použitím AED před příjezdem zdravotnické záchranné služby se zvyšuje šance na přežití pacienta až o 75%!