1996 | založení společnosti Nowaco Slovakia s.r.o.

Nové Mesto nad Váhom | 2006
5. díl seriálu Jedeme v tom s Vámi již 25 let. Tentokrát vzpomínáme na slovenské začátky. První velkoobchody na Slovensku již od roku 1991 kupovaly od Nowaca rybí prsty, filé a hranolky. Obchodní vazby přežily i rozdělení státu a kolkování peněz. Kancelář s jedním faxem a počítačem sdílela příchod s čekárnou místního zubaře.
Nové Mesto nad Váhom | po rozšíření 2008

Nové Mesto nad Váhom | po rozšíření 2008
Nové Mesto nad Váhom | po rozšíření 2008

Nowaco Slovakia s.r.o.

Samostatnou obchodní společnost jsme založili 13. listopadu 1996. Sídlili jsme nedaleko česko-slovenských hranic, v městečku Vrbovém, v ulici Jána Zigmundíka. Od českého Nowaca jsme koupili starší bílá distribuční auta s charakteristickým modrým logem, jen nápis byl změněn na "Rybie výrobky zo severských morí".

Už v lednu 1997 došlo k prvním objednávkám a závozu mraženého zboží z pronajatých prostor v trnavských mrazírnách. V autech, zprvu na českých značkách, jsme zaváželi nejdříve obchody a řetězce v Bratislavě, posléze po celém Slovensku. První obchodní zástupci vyráželi do terénu a objednávky faxem jen chodily jedna za druhou. Zároveň jsme stále prodávali ostatním velkoobchodům a distributorům.

Z čekárny na zubařské křeslo

Brzy nám Trnava začala být malá, a proto jsme v roce 1998 koupili velký pozemek nedaleko Nového Mesta nad Váhom, kde měla původně stát továrna na zubařská křesla. Na pozemku nedaleko řeky Váhu jsme postavili a na jaře 1999 otevřeli mrazírnu včetně kanceláří centrály.

Současně jsme měli několik poboček a síť obchodních zástupců po celém Slovensku včetně Košic. K maloobchodním prodejnám se přidali zákazníci z gastronomie – ze sítí veřejného stravování, restaurací a hotelů.

Příště se v rámci seriálu Jedeme v tom s Vámi již 25 let dozvíte, jak jsme si troufli vstoupit do slezského Oceánu:
1997 | odkoupení Slezských mrazíren Opava
Minulý příběh o naivní stavbě první a zároveň poslední dvoupatrové mrazírny v ČR:
1993 | stavba první mrazírny v Kralupech
Nové Mesto nad Váhom | po rozšíření 2015

Nové Mesto nad Váhom | po rozšíření 2015
Nové Mesto nad Váhom | po rozšíření 2015

Jak rosteme

Během let jsme otevřeli druhé vlastní depo v Prešově. Postupně rozšiřujeme také mrazírnu v Novém Mestě. Díky právě dokončené přístavbě máme na Slovensku skladovou kapacitu 6000 palet, z toho 4000 palet v mraženém, 1000 v chlazeném a 1000 v suchém skladu.

Všechny roky však nebyly stejně úspěšné, ale i přes překážky jsme dnes v pozici silného distributora mražených a chlazených potravin pro gastronomii i maloobchod. Denně rozvážíme potraviny 62 mrazírenskými auty po celém Slovensku.

Mohlo by vás zajímat
Bidfood | export
Český Bidfood se v posledních letech více zaměřil na export. Za pět let se roční obrat exportu více než ztrojnásobil. Na vývoz jdou potraviny z vlastních továren i od českých dodavatelů.
Bidfood | Pour féliciter 2019
Vážení obchodní partneři, přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku 2019 hodně radosti a zdraví v pracovním i osobním životě.