Hvězdy zdravé výživy 1

Bidfood distribuuje řadu tzv. superpotravin nebo výrobků z nich. Tyto přírodní potraviny mají nebývale vysoký obsah vitamínů, minerálů nebo specifických látek. Díky tomu mimořádně pozitivně působí na lidský organismus. Dnes se představí chia semínka, tykev jádra, pohanka a brusinky.
Tyto a řadu dalších superpotravin a výrobků z nich naleznete na mujBidfood.cz:
541079 Chia semínka 4 x 500 g
541081 Tykev jádra loupaná 1 x 500 g
611621 Pohanka loupaná tmavá 4 x 500 g
405042 Brusinky 1 x 2,5 kg

Další superpotraviny v článku Hvězdy zdravé výživy 2

Chia semínka

Chia semínka

Chia semínka jsou zdrojem vitamínů, minerálů a aminokyselin. Silný antioxidant s vysokým podílem nenasycených mastných kyselin Omega 3 a 6 v ideálním poměru.

Doporučujeme podávat v jogurtu, součástí ovocného pyré, s müsli nebo jako posyp ovocných a zeleninových salátů.

Tykev jádra

Jeden z nejlepších přírodních zdrojů zinku, který je potřebný pro stavbu kostí a všech tkání v těle. Také jsou významným zdrojem roslinné omega 3 a zdrojem vitamínu A, E, D, B1, B2, B3,B5, B6, B12 a kyseliny listové.

Z minerálů obsahuje kromě jmenovaného zinku ještě vápník, železo, fosfor, mangan, měď, selen, draslík. Výborně chutnají samotná, hodí se i do zeleninových salátů, a to nadrcená nebo celá. Skvělý doplněk dýňové polévky.

Pohanka

Pohanka je jednou z mála bezlepkových obilovin. Pochází z oblasti střední Asie. Obsahuje vysoký podíl bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny ve vhodném poměru. Pohanka je ceněna také jako zdroj specificky účinných látek, které příznivě působí na trávící trakt, játra a kardiovaskulární soustavu. Je nejlepším přírodním zdrojem rutinu, který je důležitý pro cévní pružnost.

Nejčastěji se podává jako příloha, ale je možné z ní připravit chutné kaše, nákypy, dezerty, rizota.

Brusinky

Brusinky

Další z tzv. superpotravin. Brusinky se vyznačují velkým množstvím důležitých živin, jsou bohaté na vitamíny a minerály. Blahodárně účinkují na imunitní systém a mají antioxidační účinky. Slouží jako prevence proti některým typům rakoviny, zlepšují funkci imunitního systému, snižují i krevní tlak a riziko onemocnění močových cest.

Využití je obrovské. Hodí se do salátů, ovocných pyré, smoothie i na pečení nebo jako součást koláčů a dezertů.

Mohlo by vás zajímat
SAICAF | pravá italská káva
Když italský právník Beniamino Cipparoli otevíral svou kavárnu v jihoitalském městě Bari, nebyl spokojen s kávou, která byla tehdy k dostání. Proto si připravil kávovou směs sám. Tak se v roce 1932 začala psát historie dnešní moderní společnosti SAICAF.
Coronet | ovocné kompoty
Jaké odrůdy ovoce nebo kvalitativní třídy se ukrývají za plechem konzerv Coronet? Jaké to přináší kuchařům a cukrářům výhody? Konzervované ovoce Coronet patří díky výborným vlastnostem a chuti mezi to nejlepší, co lze dnes na gastronomickém trhu koupit.