Hvězdy zdravé výživy 2

Bidfood distribuuje řadu tzv. superpotravin nebo výrobků z nich. Tyto přírodní potraviny mají nebývale vysoký obsah vitamínů, minerálů nebo specifických látek. Díky tomu mimořádně pozitivně působí na lidský organismus. Následující text stručně představí okaru, bulgur, acai, tahini a hummus.
Tyto a řadu dalších superpotravin a výrobků z nich naleznete na mujBidfood.cz:
702851 Okara – sójová drť 1 x 1,5 kg
611620 Bulgur hrubý 4 x 500 g
400151 Acai berry 5 x 200 g
741703 Tahini – sezamová pasta 1 x 454 g
741702 Hummus basic 1 x 500 g
741721 Hummus natural 6 x 80 g
741722 Hummus chilli 6 x 80 g

Další superpotraviny v článku Hvězdy zdravé výživy 1,
blíže k produktům Okara: Výhody a použití a Proč a jak servírovat Hummus

Okara

Sójová drť okara obsahuje velké množství vlákniny, bílkovin, vápník a železo. Má velmi nízký obsah tuku (2%), vůbec neobsahuje cholesterol.

Hodí se na výrobu dezertů, pomazánek, nebo třeba k odlehčení masových pokrmů.

Köfte z bulguru

Bulgur

Jedná se o propařenou a rozdrcenou celozrnnou pšenici. Bulgur je ceněn především pro obsah vitamínu A, železa, fosforu, cenných stopových prvků a především minimálnímu obsahu tuku. Chuť je mírně oříšková a velmi příjemná.

Použití v kuchyni je velmi široké – jako příloha, do nádivek a náplní, do salátů.

Acai

Acai berry roste v Brazílii v deštných pralesech na palmách a je sbírán ručně místními domorodci. Jedná se o super zdravé ovoce – bohaté na antioxidanty, vlákniny, vitamíny a minerály.

Je vhodný do ovocných misek, různých pyré či do smoothies. Produkt Acaico chutná skvěle, protože je dochucený glukózovým sirupem a extraktem z guarany.

Tahini

100% sezamová pasta s Kosher certifikátem vyrobená tradičním způsobem bez konzervantů a bez chemie. Tahini je bohaté na vitamíny a minerály. Obsahuje vitamíny E, B1, B2, B3, B5 a B15. Tahini je jeden z nejlepších zdrojů vápníku a rostlinných bílkovin.

HodíHummus s grilovaným lilkem a granátovým jablkem se do každého typu kuchyně jako doplněk k zálivkám na salát, k masu, k rybám, k přípravám hummusu, pomazánek, zahuštění polévek atd.

Hummus

Pomazánka z cizrny hummus je díky vysokému podílu vlákniny a složitých sacharidů doporučován jako součást redukčního jídelníčku. Dále obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, které přispívají ke snížení rizika vzniku civilizačních onemocnění, jako jsou srdečně-cévní nemoci, obezita, cukrovka 2. typu či nádorová onemocnění.

Hummus je možné servírovat mnoha způsoby, je vynikající za tepla i za studena. Ať už jako hlavní jídlo, například se zeleninou a pečivem, nebo jako příloha k pečeným i grilovaným masům.

Mohlo by vás zajímat
Coronet | ovocné kompoty
Jaké odrůdy ovoce nebo kvalitativní třídy se ukrývají za plechem konzerv Coronet? Jaké to přináší kuchařům a cukrářům výhody? Konzervované ovoce Coronet patří díky výborným vlastnostem a chuti mezi to nejlepší, co lze dnes na gastronomickém trhu koupit.
Nature Valley | Crunchy | Oats and Honey
V testu "zdravých" tyčinek v kategorii flapjacků a müsli tyčinek zvítězila Crunchy Oats & Honey značky Nature Valley. Tyto křupavé tyčinky distribuuje Bidfood exkluzivně v ČR.