První výrobce a velkoobchod potravin s certifikáty MSC

MSC | logo
Zákazníci nyní mají jistotu, že nákupem produktů označených MSC nepřispívají k drancování oceánů, ale naopak podporují trvale udržitelný rybolov. Bidfood splnil podmínky pro získání prestižních certifikátů Marine Stewardship Council. Tím jako zpracovatel a velkoobchod potravin uzavřel řetězec osvědčení ekologického přístupu k rybářství, zpracování a prodeji.
Certifikáty MSC ke stažení naleznete mezi Certifikáty

MSC | filé porce

Filozofie
Marine Stewardship Council

Přírodní zdroje neustále ubývají a populace mořských ryb se potýkají s nadměrným lovem. Marine Stewardship Council se snaží tento trend v dohledné době zvrátit. Cílem programu je přispívat ke zdraví světových oceánů podporou udržitelného rybolovu.

Logo MSC označuje výrobky pocházející z ryb ulovených, zpracovaných a prodávaných za přísných podmínek Marine Stewardship Council. Tím toto ekologické osvědčení, podobně jako třeba označení biokvality, ovlivňuje nákupní chování spotřebitelů. Sami zákazníci se mohou rozhodnout, zda svým nákupem přispějí ke zdraví oceánů.

Bidfood a MSC

Výrobce Bidfood Kralupy s.r.o. a velkoobchod potravin Bidfood Czech Republic s.r.o. se staly v ČR prvními držiteli prestižního certifikátu Marine Stewardship Council. Díky tomu si čeští zákazníci mohou s čistým svědomím koupit nejprodávanější porce filé na tuzemském trhu, rybí prsty nebo lososa Gorbušu.

Galerie: 
Filé porce MSC vakuum Nowaco 300 g
Rybí prsty MSC Nowaco 250 g
Rybí prsty nemleté MSC exclusive Nowaco	250 g
Losos Gorbuša filet s kůží MSC Nowaco 500 g
Mohlo by vás zajímat
Vyrobeno podle české cechovní normy
Zpracování mořských ryb v kralupském Bidfoodu má tradici již přes 20 let. Bidfood vyrábí podle českých cechovních norem. V mrazicích pultech obchodů se tak objevují první dva výrobky Nowaco s novým logem "Vyrobeno podle české cechovní normy".
Nowaco | špenát listový porce
Víte, že nejlepší špenát v Evropě roste v Belgii? A pro zmrazený listový špenát se sklízí výhradně mladé rostliny? A proč je sekaný špenát levnější?