Svařené víno Christkindl z vinařství Gerstacker vítězem testů

Norimberský vánočním trh a svařené víno Gerstacker
Vánoce – vánoční trhy – Norimberk – svařené víno! Jedním ze symbolů adventu je svařené víno. A o tom s proslulým Jezulátkem z norimberského vinařství Gerstacker to platí dvojnásob. Poprvé se svařené víno na norimberském vánočním trhu objevilo v roce 1855.

Vinařství Gerstacker | logo

Vinařství Gerstacker

Rodinný podnik založili manželé Gerstackerovi v roce 1945. Jednalo se o likérku vyrábějící brandy. Postupem času svoji aktivitu rozšířili o výrobu vína. V roce 1965 poprvé nabídli své svařené víno na proslulém vánočním trhu v Norimberku. Úspěch byl ohromný a rychle se rozšířil do celého Německa.

Dnes přes 90% svařených vín v Německu pochází právě z vinařství Gerstacker. Jejich Christkindl Glühwein je vyhlášené svou vysokou kvalitou a každoročně vyhrává spotřebitelské testy.

Aktuální nabídku naleznete na mujBidfood.cz pod značkou vinařství Gerstacker
nebo v kategorii Nápoje | Víno | Svařené víno

Gerstacker | St. Lorenz svařené víno Christkindl | 733063, 733161

Rodinné tajemství

Recepturu tají podobně pečlivě jako výrobci Becherovky nebo Coca-coly. Svařené víno se vyrábí smícháním červeného vína s odvarem z koření. Hrozny pro svařené víno z vinařství Gerstacker zrají ve vinařské oblasti řeky Mosely. Směs koření lze jen odhadovat. Většina výrobců používá skořici, hřebíček, citronovou kůru či badyán.

Tradiční norimberské svařené víno stačí pouze ohřát a ozdobit. Ideálně si jej vychutnáte s plátkem citronu nebo pomeranče.

Mohlo by vás zajímat
SAICAF | pravá italská káva
Když italský právník Beniamino Cipparoli otevíral svou kavárnu v jihoitalském městě Bari, nebyl spokojen s kávou, která byla tehdy k dostání. Proto si připravil kávovou směs sám. Tak se v roce 1932 začala psát historie dnešní moderní společnosti SAICAF.
Ice Tea Lipton, Monin a Jedu v ledu
Se startovacím setem Ice Tea Lipton & Monin & Jedu v ledu! je skvělý ledový čaj hotový do dvou minut. Servírovat jej můžete do přiložených sklenic nebo sáčků k odnosu s sebou. Rychlý a vynikající Ice Tea má své místo v nápojovém lístku celoročně.