Vyjádření k nálezu fipronilu ve vejcích z Nizozemska a Belgie

V návaznosti na zprávy z médií týkající se nálezu antiparazitární látky fipronil ve vejcích a vaječných výrobcích původem z Nizozemska a Belgie Vám sdělujeme následující informace:

Vejce

  1. Čerstvá vejce dodávaná naší společností nepocházejí z Nizozemska ani z Belgie.
  2. Vaječné výrobky dodávané naší společností nepocházejí z Nizozemska ani z Belgie.
  3. Nařízení Státní veterinární správy ze dne 10. 8. 2017, kterým byla nařízena mimořádná veterinární opatření, se týká pouze vajec vyprodukovaných v Nizozemsku a Belgii nebo vaječných výrobků z vajec vyprodukovaných v Nizozemsku a Belgii.
  4. Čerstvá vejce a vaječné výrobky dodávané naší společností nepochází z rizikové oblasti, kde byl v těchto potravinách zjištěn fipronil a na námi dodávané položky se nevztahují vydaná mimořádná opatření Státní veterinární správy.

Tomáš Potůček | Vedoucí oddělení jakosti a bezpečnosti potravin | Bidfood Czech Republic s.r.o.

Mohlo by vás zajímat
Norimberský vánočním trh a svařené víno Gerstacker
Vánoce – vánoční trhy – Norimberk – svařené víno! Jedním ze symbolů adventu je svařené víno. A o tom s proslulým Jezulátkem z norimberského vinařství Gerstacker to platí dvojnásob. Poprvé se svařené víno na norimberském vánočním trhu objevilo v roce 1855.
David Wisniowski | Quito | Swissotel
Šéfkuchaři Gastro Teamu Bidfood prezentovali českou kuchyni v hlavních městech Ekvádoru a Albánie. Pro bankety českých velvyslanectví a na menu prestižních hotelů připravili typické české pokrmy.