Vyjádření k nálezu fipronilu ve vejcích z Nizozemska a Belgie

V návaznosti na zprávy z médií týkající se nálezu antiparazitární látky fipronil ve vejcích a vaječných výrobcích původem z Nizozemska a Belgie Vám sdělujeme následující informace:

Vejce

  1. Čerstvá vejce dodávaná naší společností nepocházejí z Nizozemska ani z Belgie.
  2. Vaječné výrobky dodávané naší společností nepocházejí z Nizozemska ani z Belgie.
  3. Nařízení Státní veterinární správy ze dne 10. 8. 2017, kterým byla nařízena mimořádná veterinární opatření, se týká pouze vajec vyprodukovaných v Nizozemsku a Belgii nebo vaječných výrobků z vajec vyprodukovaných v Nizozemsku a Belgii.
  4. Čerstvá vejce a vaječné výrobky dodávané naší společností nepochází z rizikové oblasti, kde byl v těchto potravinách zjištěn fipronil a na námi dodávané položky se nevztahují vydaná mimořádná opatření Státní veterinární správy.

Tomáš Potůček | Vedoucí oddělení jakosti a bezpečnosti potravin | Bidfood Czech Republic s.r.o.

Mohlo by vás zajímat
Nowaco | rybí nugety
Z velmi kvalitní rybí suroviny se vyrábí vynikající nugety, které se v gastronomii osvědčily jako hlavní jídlo i chuťovka na rautech. Nyní přichází varianta v maloobchodním balení pod značkou Nowaco.
Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR v Lucembursku 2018
Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR získal zlatou medaili za tříchodové menu a stříbrnou za kuchařské a cukrářské umění – celkově se umístili na 8. místě. Vojtěch Petržela v carvingu porazil slavné asijské mistry a zvítězil! InterGast Culinary Team se v regionálních týmech umístil na 4. místě.