Vyjádření k nálezu fipronilu ve vejcích z Nizozemska a Belgie

V návaznosti na zprávy z médií týkající se nálezu antiparazitární látky fipronil ve vejcích a vaječných výrobcích původem z Nizozemska a Belgie Vám sdělujeme následující informace:

Vejce

  1. Čerstvá vejce dodávaná naší společností nepocházejí z Nizozemska ani z Belgie.
  2. Vaječné výrobky dodávané naší společností nepocházejí z Nizozemska ani z Belgie.
  3. Nařízení Státní veterinární správy ze dne 10. 8. 2017, kterým byla nařízena mimořádná veterinární opatření, se týká pouze vajec vyprodukovaných v Nizozemsku a Belgii nebo vaječných výrobků z vajec vyprodukovaných v Nizozemsku a Belgii.
  4. Čerstvá vejce a vaječné výrobky dodávané naší společností nepochází z rizikové oblasti, kde byl v těchto potravinách zjištěn fipronil a na námi dodávané položky se nevztahují vydaná mimořádná opatření Státní veterinární správy.

Tomáš Potůček | Vedoucí oddělení jakosti a bezpečnosti potravin | Bidfood Czech Republic s.r.o.

Mohlo by vás zajímat
Pegas | InJoy Coconut a Nuts
Smetanovým zmrzlinám Pegas Premium v křupavé čokoládě nebo oplatkovém kornoutu tradičně nikdo neodolá. Ovšem letos se pokušení násobí s novou dvojicí zmrzlin Pegas InJoy – stále měkce vláčné čokoládové polevy skrývají lahodnou kokosovou nebo lískooříškovou zmrzlinu. Chybět nesmí ani retro zmrzliny Pikao, Piknik či Hořická trubička se zmrzlinou.
Český chřest
Gurmeti chřest milují a podle mnohých z nich jsou podmínky pro jeho pěstování jedny z nejlepších na světě právě v Česku a to na Mělnicku. Chřestu totiž vyhovují lehké písčité půdy a klima, které není ani suché, ani kontinentální.