Chutné a zdravé maliny

Chutné a zdravé maliny
Nejen děti milují pro sladkou chuť a vůni červené maliny se sametovým povrchem. Žádný maliník neminou bez povšimnutí. Přitom ani netuší, jak moc jsou maliny zdravé a jak malinám škodí nevhodné skladování.

Maliny si čerstvý vzhled, vůni a chuť zachovávají jen krátkou dobu. Brzy se pomačkají, měknou a plesniví. Proto se doporučuje zpracovat je do dvou dnů od sklizně.

Pro celoroční použití v kuchynise nejvíc e hodí maliny zmrazit. Navíc díky technologii IQF (jednotlivě šokově zmrazené) si uchovají vlastnosti podobné čerstvýmplodům. Maliny se bezprostředně po sklizení rychle zmrazí při teplotě –30°C až –35°C.

Dále se skladují při standardní teplotě –18°C nebo nižší. Tak zůstanou po celý rok vždy při ruce. Během půl hodiny při pokojové teplotě se šetrně rozmrazí a dál se upravují jako čerstvé.

V našem online velkoobchodu potravin mujBidfood.cz nabízíme:
405030 Maliny extra 1 x 2,5 kg
405031 Maliny gris (drť) 1 x 2,5 kg

Hledejte také další produkty s malinami

Chutné a zdravé malinyMaliny se hodí při přípravě tradičních sladkých jídel jako nákyp, ale třeba i do sladké omáčky k pečenému masu. V horkých dnech osvěží studená malinová polévka nebo koktejl. Oblíbenou kombinací jsou horké malinys vanilkovou zmrzlinou nebo gratinované s tvarohem a zakysanou smetanou.

Malinových dezertů, zákusků, koláčů a dortů se nabízí nepřeberné množství. Maliny dobře chutnají v kombinaci s jogurtem, šlehačkou i čokoládovou zmrzlinou. Jako náplň se hodí do palačinek či košíčků.

Maliny jsou nejen chutné, ale i velmi zdravé. Jejich červené barvivo patří mezi nejsilnější antioxidanty. Antioxidační kapacitou předčí jahody o polovinu a rajčata dokonce desetkrát. Díky vysokému obsahu antioxidantů a vitamínů (především A a C) jsou maliny ceněné při zánětlivých a horečnatých onemocněních, odbourávají cholesterol a zpomalují růst nádorů. Velké množství vápníku a hořčíku podporuje svaly, nervy a pomáhá při vysokém krevním tlaku.

Maliny pomáhají při celé řadě dalších nemocí. Konzumace drobných plodů (maliny, ostružiny atp.) je podle řady studií účinnější než užívání doplňků stravy.

Mohlo by vás zajímat
Český chřest
Gurmeti chřest milují a podle mnohých z nich jsou podmínky pro jeho pěstování jedny z nejlepších na světě právě v Česku a to na Mělnicku. Chřestu totiž vyhovují lehké písčité půdy a klima, které není ani suché, ani kontinentální.
Nowaco | polévková zeleninová směs
Víte, že zmrazená polévková zeleninová směs nemá u všech výrobců stejné složení?