Tygří krevety

Sépiové Taglioline, pyré z bílého chřestu a krevety v česnekovém oleji
Nejoblíbenější mořské plody v Česku jsou bezesporu krevety, mezi nimiž vynikají krevety tygří. Jsou vhodnou součástí zdravého jídelníčku a jejich příprava je blesková. Bidfood po celé ČR rozváží krevety celé, ocasy nevyloupané a vyloupané, krevety syrové a předvařené, zmrazené i chlazené.

Krevety tygří | celé syrové

Krevety "Černý tygr"

Krevety tygří, latinsky Penaeus monodon, anglicky black tiger (= černý tygr) jsou teplovodní krevety. Nejpřirozeněji se vyskytují v Indickém a Tichém oceánu, od východního pobřeží Afriky přes jihovýchodní Asii a sever Austrálie až do Pacifiku. Krevety se nejčastěji dováží z farmových chovů z Vietnamu, Bangladéše a Indie.

Kromě tygřích krevet Bidfood dodává také krevety vannamei neboli garnely tichooceánské, lat. Penaeus vannamei, ang. white shrimp (= bílá kreveta) a malinké koktejlové, lat. Solenocera spp.

Aktuální sortiment naleznete na mujBidfood.cz v kategorii Ryby a speciality | Krevety

Krevety tygří | celé předvařené

Široká nabídka tygřích krevet

Krevety celé syrové i předvařené

Bidfood nabízí celé tygří krevety syrové zmrazené v řadě kalibrů od největších 6/8 (šest až osm kusů do jednoho kg = čím menší číslo, tím větší krevety) po nejmenší 21/30 (21 až 30 ks do kg) i chlazené v oblíbené velikosti 16/20 a také celé předvařené chlazené 10/20.

Ocasy nevyloupané syrové – easypeel

Krevety tygří | ocasy nevyloupané syrové

Ocasy nevyloupané má Bidfood standardně v úpravě easypeel. Krunýř ocasů krevet je nařízlý na hřbetu a má vytažené střívko. Tím pádem je ocas velmi lechce loupatelný a ihned připraven k vaření. V nabídce jsou ocasy nevyloupané syrové zmrazené od největších 6/8 (ocasy se oproti celým krevetám počítají do libry, tj. 454 g, což odpovídá 13 až 18 kusům do kg) po nejmenší 16/20 (35 až 44 ks do kg).

Ocasy vyloupané syrové i předvařené

Ocasy vyloupané jsou nabízeny syrové zmrazené 26/30 (57 až 66 ks do kg) i předvařené zmrazené 26/30 a 31/40.

Krevety tygří | ocasy vyloupané syrové

Součást zdravého jídelníčku

Z krevet lze připravit nesčetné množství výborných pokrmů. Příprava není obtížná a k tepelné úpravě jim stačí podle velikosti jen pár minut. Krevety uvařením zčervenají kvůli přirozenému obsahu astaxanthinu.

Krevety se mohou restovat, smažit, grilovat i dusit. Jejich chuť nejlépe vynikne v kombinaci s česnekem, bylinkami, citronem, asijským kořením (chilli, koriandr, kari nebo zázvor), bílým vínem anebo olivovým olejem.

Krevety tygří | ocasy vyloupané předvařené

Krevety mají vysoký obsah proteinů, omega-3 mastné kyseliny, vitamín B12, jód a další látky. Prospěšné jsou převážně pro pleť a zuby. Také díky velmi malému procentu tuku jsou vhodnou součástí zdravého jídelníčku.

Mohlo by vás zajímat
Nowaco | rybí nugety
Z velmi kvalitní rybí suroviny se vyrábí vynikající nugety, které se v gastronomii osvědčily jako hlavní jídlo i chuťovka na rautech. Nyní přichází varianta v maloobchodním balení pod značkou Nowaco.
Nowaco | bezlepkové rybí prsty
Alternativou k obalovanému smaženému rybímu masu – prstům, porcím filé nebo celým filetám – při bezlepkové dietě jsou nemleté rybí prsty bez lepku značky Nowaco. Díky vyladěnému křupavému obalu z rýžové a kukuřičné mouky chutnají k nerozeznání od klasických rybích prstů.