Novinky

Vyhlášený šéfkuchař Daren Liew ohromil svým devítichodovým menu všechny účastníky prvního červnového workshopu, který se konal v Bidfood Gastrostudiu. „Základem asijské kuchyně je marinování,“ kladl všem na srdce ambasador značky Lee Kum Kee.
15. ročník veletrhu Bidfood Expo překonal všechna očekávání. Během tří dnů jej navštívilo téměř 13,5 tisíce lidí. „Tato show byla vrcholem všech výstav národní gastronomie,“ prohlásil Tomáš Popp, manažer národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR.
Prestižní soutěže pořádané Asociací kuchařů a cukrářů slibují velkolepé finále. Titul Kuchař roku bude obhajovat Lukáš Čížek, držitel dvou stříber z IKA olympiády. Proti němu stane Vojtěch Petržela s třetím místem ze soutěže Bocuse d´Or či Ondřej Koráb z Grand hotelu Pupp.
Je okouzlující a hlavně to s vařečkou fakt umí! Navíc s týmem Banquet sous-vide je Markéta Hrubešová sehraná. „Stavte se u nás na stánku, bude to pecka. Těšit se můžete na skvělé jídlo, super atmosféru a senzační kuchařský tým,“ láká autorka kuchařek na Bidfood Expo 2024.
Závan moře, rozpálený gril a tři šéfkuchaři, kteří to s rybami umí. Expozici čerstvých ryb na Bidfood Expu prostě musíte navštívit. Už jen proto, že tam bude k vidění přes 20 druhů nejrůznějších úlovků – od candáta přes svatého Petra či ropušnici až po ústřice a krevety.
Stars bude na Bidfood Expu k vidění mnoho, ale jen jedna se může pyšnit třemi michelinskými hvězdami. „Používejte nejlepší suroviny. Připravujte je s respektem. Ponechte jim jejich typickou chuť a mějte svůj styl,“ prozrazuje šéfkuchař Jacob Jan Boerma svůj recept na úspěch.
Připečená mastnota je v profesionálních kuchyních velkou výzvou. Personál kuchyně tráví předmýváním, drhnutím a namáčením mastných hrnců a pánví spoustu času. S tím nyní může pomoci novinka na ruční mytí nádobí – Jar Professional Platinum s nejsilnějším složením od Jaru. | Reklama
Na obědy ve školních jídelnách nemá zrovna růžové vzpomínky. „Za poslední roky se to ale hodně změnilo,“ říká Roman Staša, vítěz čtvrté řady soutěže MasterChef Česko. Aby byly děti ještě o něco spokojenější, připravil pro kuchařky a kuchaře zajímavé recepty na Bidfood Expo 2024.
V čem tkví kouzlo mexické kuchyně? „My vždy připravujeme jídlo tak, aby krásně vonělo,“ prozrazuje Luis Antonio Arronte Lima, Executive Chef pražských restaurací Las Adelitas a La Taqueria. Právě on byl lektorem dubnového kurzu Originální mexické kuchyně v Bidfood Gastrostudiu.
Rozsáhlá expozice, přednášky, odborníci a soutěž o Školní jídelnu roku! To vše nabídne Bidfood Expo 2024 pracovníkům z institucionální gastronomie. „Chceme návštěvníkům ukázat, že i školní jídelna může být moderní a technicky na vysoké úrovni,“ říká Lukáš Doubek z Jídelny.cz.