Zázračný poutník – treska Skrei

Norský rybář s treskou
Tresky Skrei žijí za severním polárním kruhem. Každoročně se ryby v nejlepší kondici vydávají na pouť za rozmnožováním. Díky plné síle a pohybu se vyznačují skvělým bílým jemným masem s minimem tuku. V té době se tresky Skrei také loví a Bidfood je již tradičně od ledna do března vozí svým zákazníkům.

Štítek s označením Skrei

Štítek pravosti Skrei

Treska Skrei bez hlavy | 191245, 191248

Norské rybářství si zakládá na původu tresek Skrei, jejich vysoké jakosti a balení do 12 hodin po výlovu. Pouze čerstvé tresky obecné (Gadus morhua), které splňují přísné standardy, se mohou pyšnit štítkem s označením Skrei.

Tresky Skrei se štítkem pravosti můžete objednat v lednu až březnu přes e-shop mujBidfood.cz:
191248 Treska Skrei bez hlavy 4 – 6 kg

Životní pouť tresek Skrei

V severovýchodní části Atlantiku se vyskytuje největší část populace tresky obecné. Nejvíc jich žije v Barentsově moři s čistou vodou a dostupnou potravou. Díky nejlepším možným životním podmínkám se odlišují od tresek žijících u pobřeží. Označují se Skrei, což v norštině znamená něco jako poutník.

Souostroví Lofoty

Každou zimu se miliony čtyřletých až sedmiletých tresek Skrei vydávají na úžasnou pouť podél norského pobřeží za rozmnožováním. Kolem souostroví Lofoty dochází ke tření v březnu a dubnu.

Vylíhnuté plůdky tresek díky pobřežním proudům doputují během léta do Barentsova moře. Tresky zde žijí až do dospělosti, kdy je čeká dlouhá cesta do jejich rodiště, aby založili další generaci tresek Skrei.

Mohlo by vás zajímat
Norimberský vánočním trh a svařené víno Gerstacker
Vánoce – vánoční trhy – Norimberk – svařené víno! Jedním ze symbolů adventu je svařené víno. A o tom s proslulým Jezulátkem z norimberského vinařství Gerstacker to platí dvojnásob. Poprvé se svařené víno na norimberském vánočním trhu objevilo v roce 1855.
Vyrobeno podle české cechovní normy
Zpracování mořských ryb v kralupském Bidfoodu má tradici již přes 20 let. Bidfood vyrábí podle českých cechovních norem. V mrazicích pultech obchodů se tak objevují první dva výrobky Nowaco s novým logem "Vyrobeno podle české cechovní normy".