2011 | odkoupení slovenského výrobce zmrzliny Frost a otevření depa Prešov

17. díl seriálu Jedeme v tom s Vámi již 25 let. Se vzpomínkami se opět přeneseme na Slovensko. Klíčovým krokem pro úspěch zmrzliny Prima na Slovensku byla akvizice společnosti Frost na podzim 2011. Tím naše pozice na trhu zmrzlin významně posílila a my tak získali druhé depo v Prešově.
Příště si v rámci seriálu Jedeme v tom s Vámi již 25 let připomeneme: 2012 | změna názvu skupiny Nowaco na Bidvest
Minule jsme vzpomínali na začátky výroby pečiva Bagetier: 2010 | spuštění výroby zmrazeného pečiva v Opavě

Prešov | 2. slovenské depo

Slovenský zmrzlinový cíl

Mezi nejvýznamnější značky společnosti Bidvest patří zmrzlina Prima se svými vlajkovými produkty Mrož a Pegas. Na českém trhu se této tradiční zmrzlině vyráběné v Opavě velmi daří, ale na Slovensku se náš tržní podíl pohyboval pod 10%. Naším cílem bylo svůj podíl navyšovat a hledat možné akvizice konkurence.

​Konec Frostu, ať žije Prima!

V roce 2011 se zahraniční vlastník slovenské zmrzlinářské dvojky rozhodl trh opustit. Novým majitelem továrny v Prešově i značky Frost se tak stala společnost Bidvest.

Frost | logoTouto transakcí jsme nejen získali nové a modernější stroje, ale také zásadní navýšení našeho tržního podílu. Převzetí společnosti Frost a využití lokálních slovenských zmrzlinových značek trvalo jeden rok. Dnes je Prima pevnou dvojkou slovenského zmrzlinového trhu s ambicí útočit na jedničku, kterou je značka Algida.

Prešov | Gastrostudio

Druhé slovenské depo

Výrobní zázemí v Prešově jsme využili k vybudování druhého slovenského depa a tím výrazně navýšili kvalitu našich služeb. Depo Nové Mesto nad Váhom si ponechalo západní část Slovenska a depo Prešov obsluhuje celou východní část. Do rozšiřování depa opakovaně investujeme. V červnu 2014 jsme zde otevřeli moderní Gastrostudio.

Mohlo by vás zajímat
Páté depo v Chlumci nad Cidlinou slavnostně otevřeno
Nové distribuční a skladové centrum společnosti Bidfood zahájilo provoz. Za devět měsíců vyrostl v průmyslové zóně v Chlumci nad Cidlinou moderní areál financovaný z vlastních prostředků bez dotací. Investice téměř čtvrt miliardy korun má přispět k lepšímu poskytování služeb zejména v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.
Depo Bidfood | Chlumec nad Cidlinou
Již páté distribuční a skladové centrum společnosti Bidfood roste v Chlumci nad Cidlinou, západně od Hradce Králové. S kapacitou téměř 6000 paletových míst odlehčí přetíženým sousedním depům.