2009 | vstup strategického partnera jihoafrické společnosti Bidvest

Proudly Bidvest
15. díl seriálu Jedeme v tom s Vámi již 25 let. Tentokrát si připomeneme změnu vlastníka, díky kterému se dál rozvíjíme. Svými výsledky a postavením na trhu se český a slovenský Bidvest řadí na přední místa v porovnání se sesterskými společnostmi Bidvest z celého světa.

250 000 000 €

Po čtyřech letech spolupráce s investičním fondem JP Morgan se podle plánu američtí majitelé rozhodli společnost Nowaco v České republice a na Slovensku prodat. Z několika desítek zájemců byla vybrána jihoafrická společnost Bidvest, největší světový distributor potravin do gastronomie mimo území Spojených států amerických. Bidvest zaplatil za české a slovenské Nowaco přes 250 milionů euro.

Příště si v rámci seriálu Jedeme v tom s Vámi již 25 let připomeneme:
2010 | spuštění výroby zmrazeného pečiva v Opavě
Minule jste se mohli dovědět o stavbě tehdy bezkonkurenčního vzdělávacího studia:
2009 | otevření Gastrostudia

V českých rukách

Český management si zachoval svůj tradiční 5% podíl ve společnosti a v plném složení pokračuje v řízení dodnes. Bidvest v Česku a na Slovensku si drží pozici silné a zdravé součásti celosvětové skupiny.

Bidvest | 145 808 mimořádných lidí po celém světěNový majitel dodal nejen další potřebné peníze na rozvoj, ale umožnil i společnosti Nowaco stát se členem rodiny Bidvest čítající dnes přes 145 000 zaměstnanců po celém světě. Obchodní a pracovní kontakty se sesterskými společnostmi v Jihoafrické republice, Austrálii, Novém Zélandu, Číně, Itálii, Belgii, Polsku, Velké Británii a mnoha dalších zemích přinesly českému vedení i nové možnosti, zkušenosti a především firemní know-how z prodeje potravin do gastronomie.

Další informace naleznete na stránce Bidworld – Bidfood ve světě
Mohlo by vás zajímat
Bidfood | export
Český Bidfood se v posledních letech více zaměřil na export. Za pět let se roční obrat exportu více než ztrojnásobil. Na vývoz jdou potraviny z vlastních továren i od českých dodavatelů.
Bidfood | Pour féliciter 2019
Vážení obchodní partneři, přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku 2019 hodně radosti a zdraví v pracovním i osobním životě.