Oblíbené recepty Jana Punčocháře v našem Gastrostudiu
V Gastrostudiu Bidfood tentokrát předvedl svoje kuchařské umění šéfkuchař Jan Punčochář. Účastníci kurzu „Oblíbené recepty z české a rakousko-uherské kuchyně“ prožili inspirativní odpoledne při ukázce přípravy klasických jídel v moderním provedení.
Terinka na úvod
Kurz zahájila kuřecí terinka s lanýžem jako elegantní předkrm postavený na kontrastu chutí a struktur. Terinka byla obalená v jemné pancettě (tu lze podle Honzy „nahradit anglickou slaninou nebo i iberijským špekem“), která pokrmu dodává šťavnatost a zároveň usnadní vyklopení.
Plnila se směsí z kuřecích stehen, prsou a fáše, čímž vznikla krásná mozaika. Po uvaření Honza doplnil terinku o čerstvě nastrouhaný lanýž a podával ji s pyré z černého kořene.
Co se dál vařilo?
Velký zájem vzbudil telecí pavouček, jedno z nejjemnějších a nejkřehčích mas. Milovníky ryb potěšil kapr cibulák, doplněný o najemno nakrájené brambory. Samozřejmě nesměla chybět ani zvěřina. Honza proto servíroval srnčí kýtu s tradičním pajfálským knedlíkem, který potěšil všechny fanoušky klasiky (a taky filmu Slavnosti sněženek).
Závěr kurzu patřil marinovanému hovězímu válečku s květákem, dýní a žampiony. Zeleninová příloha dodala pokrmu lehkost a moderní charakter.
Krása poctivé kuchyně
Celý seminář nám ukázal, jak zajímavá může být klasická česká a rakousko-uherská kuchyně, pokud se opře o kvalitní suroviny a zkušenou ruku odborníka. V podání Jana Punčocháře byla všechna jídla vynikající a atraktivní na pohled, takže od nás účastníci kurzu odcházeli skvěle nasycení a s velkou dávkou inspirace pro svoje vlastní vaření.
Objevte další jedinečné kurzy v našem Gastrostudiu! Podívejte se na nabídku ZDE