V testu ruských zmrzlin vyhrála Prima

Prima zmrzlina | Ruská zmrzlina | 528110
Redakce MF Dnes se rozhodla otestovat smetanové zmrzliny mezi dvěma oplatkami. Zakoupila v obchodech dvanáct vzorků s označením ruská zmrzlina, moroženoje či plombir. Vítězem se stala Prima nejen díky příjemné smetanové chuti zmrzliny a vůni oplatky.

Proč Ruská zmrzlina Prima?

Zmrzlina obsahuje výhradně mléčný tuk. Ve složení je máslo, sušené plnotučné mléko, smetana a naprosté minimum přídatných látek. Oslazena je výhradně cukrem, zatímco ostatní obsahují také glukózový sirup. Přitom obsah cukrů 16 g / 100 g má jeden z nejnižších. Jiné zmrzliny obsahují až 22 g. Na prvním místě se umístila se známkou 1,8.

528110 Ruská zmrzlina Prima můžete objednat na mujBidfood.cz

Kdo zmrzliny hodnotil?

Laboratoř Státního veterinárního ústavu v Praze dostala za úkol ověřit podíl tuku ve zmrzlině a zjistit, zda v náplni je, či není jiný než mléčný tuk. Analýza triglyceridů nezjistila kromě jednoho vzorku jiný než mléčný tuk. Kromě složení a množství tuků laboratoř sledovala podíl cukrů. Na výsledné známce testu se laboratorní zkouška podílela z 25%.

Porota složená z odborníků i laiků hodnotila vzhled, barvu, konzistenci, vůni a samozřejmě chuť zmrzlin. I porotci si u zmíněného vzorku okamžitě všimli rozdílu. Námitky měli proti margarínové nebo umělé pachuti. Na známkách poroty záleželo nejvíc, protože na výsledné pořadí měli 70% vliv.

Třetí část se týkala hodnocení obalů. Marketingoví specialisté měli zbývající 5% podíl.

Galerie: 
MF Dnes 20. června 2017 | Test ruských zmrzlin
MF Dnes 20. června 2017 | Test ruských zmrzlin
Mohlo by vás zajímat
Prima tradiční a dětské zmrzliny
Kuba, Ruská zmrzlina nebo Paráda neodmyslitelně patří spolu s rodinami Mrožů a Pegasů k Prima zmrzlině. Sáhnete raději po osvěžení tradičních chutí z tvarohu a smetany nebo po ledových ovocných chutích?
Häagen-Dazs | Salted Caramel Stickbar
Výrobu vlastních zmrzlin Prima doplňuje distribuce značky Häagen-Dazs. Český Bidfood je výhradním distributorem zmrzlin Häagen-Dazs ve střední a východní Evropě. V čem tkví tajemství jedinečnosti zmrzlin Häagen-Dazs?