V testu ruských zmrzlin vyhrála Prima

Prima zmrzlina | Ruská zmrzlina | 528110
Redakce MF Dnes se rozhodla otestovat smetanové zmrzliny mezi dvěma oplatkami. Zakoupila v obchodech dvanáct vzorků s označením ruská zmrzlina, moroženoje či plombir. Vítězem se stala Prima nejen díky příjemné smetanové chuti zmrzliny a vůni oplatky.

Proč Ruská zmrzlina Prima?

Zmrzlina obsahuje výhradně mléčný tuk. Ve složení je máslo, sušené plnotučné mléko, smetana a naprosté minimum přídatných látek. Oslazena je výhradně cukrem, zatímco ostatní obsahují také glukózový sirup. Přitom obsah cukrů 16 g / 100 g má jeden z nejnižších. Jiné zmrzliny obsahují až 22 g. Na prvním místě se umístila se známkou 1,8.

528110 Ruská zmrzlina Prima můžete objednat na mujBidfood.cz

Kdo zmrzliny hodnotil?

Laboratoř Státního veterinárního ústavu v Praze dostala za úkol ověřit podíl tuku ve zmrzlině a zjistit, zda v náplni je, či není jiný než mléčný tuk. Analýza triglyceridů nezjistila kromě jednoho vzorku jiný než mléčný tuk. Kromě složení a množství tuků laboratoř sledovala podíl cukrů. Na výsledné známce testu se laboratorní zkouška podílela z 25%.

Porota složená z odborníků i laiků hodnotila vzhled, barvu, konzistenci, vůni a samozřejmě chuť zmrzlin. I porotci si u zmíněného vzorku okamžitě všimli rozdílu. Námitky měli proti margarínové nebo umělé pachuti. Na známkách poroty záleželo nejvíc, protože na výsledné pořadí měli 70% vliv.

Třetí část se týkala hodnocení obalů. Marketingoví specialisté měli zbývající 5% podíl.

Fotografie: 
MF Dnes 20. června 2017 | Test ruských zmrzlin
MF Dnes 20. června 2017 | Test ruských zmrzlin
Mohlo by vás zajímat
Kornouty Pegas Premium a Hořická trubička se zmrzlinou
Vynikající kornouty – nově s dvojicemi smetanových zmrzlin – doplňují úspěšnou řadu smetanových zmrzlin v čokoládě Pegas Premium. Vedle tradiční vanilky a čokolády tu je skvělá moderní kombinace Lemon & Cheesecake. Skvělou novinkou je pravá hořická trubička se zmrzlinou. Vskutku povedená kombinace potěší všechny milovníky tohoto tradičního dezertu.
Bidfood Expo 2017 | Olomouc
Děkujeme všem návštěvníkům Bidfood Expo 2017 za setkání na největší gastronomické události pro odbornou veřejnost v ČR. Věříme, že jsme Vás dokázali inspirovat, a ceníme si zpětné vazby, která nás motivuje k další práci. Těšíme se na Vás na Bidfood Expo 2019.