Nové depo Chlumec nad Cidlinou

Depo Bidfood | Chlumec nad Cidlinou
Již páté distribuční a skladové centrum společnosti Bidfood roste v Chlumci nad Cidlinou, západně od Hradce Králové. S kapacitou téměř 6000 paletových míst odlehčí přetíženým sousedním depům.

Záměry nového depa

Roste zde 10 m vysoká distribuční hala, kde budou umístěny sklady pro balené výrobky (dva mrazírenské, tři chladírenské a suchý). Sklady se čtyřpatrovými regály pojmou 5982 palet. V mrazírně 2712, v chladírně 1698 a suchý sklad 1572 palet.

Depo Bidfood | Chlumec nad Cidlinou

V expediční části se chystá také příjem zvěře, která se zpracovává v kralupské výrobě a prodává pod značkou zvěřiny Petron. Nad expediční a příjmovou rampou vznikne nezbytné zázemí s kancelářemi nebo šatnami. Depo v Chlumci zaměstná až 120 lidí. Zahájení rozvozu potravin odsud se plánuje na září 2018.

K cílům velkoobchodu a výrobce potravin Bidfood patří distribuovat potraviny i související sortiment do restaurací či prodejen po celém území České republiky. Nové chlumecké depo ulehčí kolegům ve Velkém Meziříčí a Kralupech nad Vltavou. Tím podpoří spolehlivou rychlou distribuci i další rozšiřování společnosti.

Ekologický rozměr

Areál distribučního centra oddělí od města nově vysazené stromy. V areálu vznikne čistička odpadních vod a vsakovací nádrže pro dešťovou vodu. Na třetině rozlohy areálu se počítá se zatravněním. Jako zdroj tepla se využije odpadní teplo z rekuperace systému chlazení v kombinaci s tepelným čerpadlem a elektrokotlem. Chlazení skladů pracuje s ekologickými, nehořlavými a netoxickými chladivy, která splňují požadavky nařízení EU o F-plynech.

Depo Bidfood | Chlumec nad Cidlinou

Mohlo by vás zajímat
Páté depo v Chlumci nad Cidlinou slavnostně otevřeno
Nové distribuční a skladové centrum společnosti Bidfood zahájilo provoz. Za devět měsíců vyrostl v průmyslové zóně v Chlumci nad Cidlinou moderní areál financovaný z vlastních prostředků bez dotací. Investice téměř čtvrt miliardy korun má přispět k lepšímu poskytování služeb zejména v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.
Bidfood Kralupy | AED
Automatizovaný externí defibrilátor (AED) je dostupný nepřetržitě i pro veřejnost v Kralupech nad Vltavou ve společnosti Bidfood na vrátnici č. 1 (hned vedle autosalonu Škoda). Zachránit život můžete člověku v bezvědomí, bez normálního dýchání nebo pulsu. Použitím AED před příjezdem zdravotnické záchranné služby se zvyšuje šance na přežití pacienta až o 75%!