Křepelka je opravdová delikatesa

Křepelka
Křepelka vyniká mezi pernatou zvěří, protože je jemná jako to nejkřehčí kuřátko a voní divočinou jako bažant. Celá křepelka představuje dokonalou porci pro jednu osobu podobně jako polovina jarního kuřátka.

Hmotnost celé křepelky se pohybuje od 150 do 200 g. Bidfood má menší velikost denně skladem zmrazenou (200905) nebo může dodat na objednávku větší křepelky čerstvé chlazené (256201). V nabídce jsou také prsní řízečky s kůží o hmotnosti 50 g (200910).

Aktuální sortiment naleznete na mujBidfood.cz v kategorii Drůbež, bílé maso | Křepelka

Kuchyňská úprava křepelky

Maso křepelky má příjemně výraznou chuť a je lehce stravitelné, protože se jedná o zvěřinu. Křepelku lze upravovat obdobně jako kuře nebo bažanta. Kuchaři vedle klasického pečení nebo dušení na víně volí také přípravu na asijský způsob nebo naostro.

Pečená křepelka

Pečená křepelka

Křepelky ovoníme tymiánem, ochutíme solí a pepřem a zabalíme do slaniny. Pečeme na 180°C cca 40 minut.

Křepelka na víně

Opečené křepelky dusíme na základu z kořenové zeleniny, cibule, rajčat a bylinek a podlité červeným vínem. Hotovou omáčku procedíme a zahustíme moučným máslem. Nakonec můžeme vmíchat opečené žampiony.

Galerie: 
Křepelka | 200905, 256201
Křepelka | prsní řízky | 200910
Mohlo by vás zajímat
Maso Gurmet a zvěřina Petron expandují
Přes 3 000 tun masa a polotovarů za rok odešlo z kralupské výroby k zákazníkům po celém Česku, Slovensku i na export. Požadavky však rostou a trendy v gastronomii se mění. Bidfood proto zásadně investoval do výrobních prostor i technologického vybavení – postavil novou zpracovnu masa v Opavě a rozšířil kralupskou výrobu.
Drůbež Dýšina | drůbeží šunky
Bidfood v Dýšině u Plzně úspěšně rozjel uzenářskou výrobu. Nyní zde udí šest druhů drůbežích šunek pod značkou Drůbež Dýšina. Šunky z kuřecích a krůtích prsou se vyrábí ve třech kvalitativních třídách s 62%, 73% a 94% masa. Všechny skvěle chutnají a neobsahují glutamát, lepek ani jiné alergeny.