Tofu ze slovenské sóji

Tofu na rozmarýnu
Nekonečnou řadu bezmasých jídel můžete nabídnout díky tofu. Upravit ho lze téměř jakkoliv, na slano i na sladko, protože přijímá chutě. To oceňují všichni, kdo hledají zdravé pokrmy bez masa, živočišné bílkoviny, lepku nebo dodržují nějakou dietu. Velkoobchod potravin Bidfood pro Vás našel tofu ze sóji, která není geneticky upravovaná.

Zdravá sója

Sója je luštěnina, která vypadá jako menší a kulatější světlé fazole. Obsahuje zdravé rostlinné bílkoviny, cenné minerální látky, vitamíny a všechny esenciální aminokyseliny, které naše tělo potřebuje k tvorbě vlastních bílkovin.

Doporučuje se jako součást stravy při prevenci civilizačních chorob jako jsou vysoký tlak, choroby srdce a cév, nádorová onemocnění, dna, osteoporóza nebo ekzémy. Sója má příznivý vliv na hladinu cukru v krvi. Její vysoký obsah vitamínů B1 a B3, lecitinu, vápníku a hořčíku blahodárně působí na nervovou soustavu. Alespoň občasné nahrazení masa sójou pomáhá při neurózách, depresích či roztroušené skleróze.

Těstovinový salát s tofu

Tradiční tofu

Tofu má více než dva tisíce let dlouhou tradici v asijské kuchyni. Vyrábí se srážením sójového mléka. Tento sójový sýr je jedním z nejuniverzálnějších bílkovinných potravin. Díky snadné stravitelnosti je vynikající potravinou pro lidi s citlivějším trávením, děti a seniory.

Tofu má od 8% do 15% bílkovin při nízkém obsahu kalorií, tuků a uhlovodanů. Obsahuje vitamíny A, B, E, K a minerály. Kromě zmíněného vápníku a hořčíku také železo, mangan, draslík, zinek, fosfor a měď. Tofu je bezlepkové. Neobsahuje mléčnou bílkovinu (kasein, častý potravinový alergen), ani cholesterol. Naopak díky obsahu nenasycených mastných kyselin pomáhá snižovat jeho hladinu.

Tofu Alfa Bio

Vlastní sója = nejlepší tofu

Společnost Alfa Bio sídlící v Banské Bystrici byla založena v roce 1991. Tofu výrobky značky Alfa Bio se vyrábí ze sóji pěstované na Slovensku, která není geneticky upravená. Navíc odpadá neekologický dovoz. Měsíční objem výroby tofu je více než 70 tun.

Alfa Bio jako jediný dodavatel na český a slovenský trh vyrábí tofu srážením pomocí vápenatých solí. Díky tomu má jejich tofu vysoký obsah vápníku (200 mg na 100 g tofu). Výroba uzeného tofu neprobíhá pomocí umělého tekutého kouře či jiných chemických přísad, ale klasickým uzením na bukovém dřevě.

Po přihlášení na portál mujBidfood.cz najdete aktuální sortiment tofu a informace o konkrétních výrobcích v kategorii Produkty | Koloniál chlazený | Tofu a recepty v kategorii Receptů Podle jídelníčku | Bezmasé pokrmy | Tofu

Thajský tofu wok

Jak připravit tofu?

Tato cenově příznivá potravina poslouží jako alternativa masa, sýru nebo tvarohu. Tofu lze konzumovat v syrovém stavu, marinovat, vařit, smažit, dusit... Díky neutrální chuti a unikátní schopnosti přijímat různé chutě lze připravit jemné či pikantní pokrmy, slané i sladké.

Tofu může obsadit kompletní jídelníček od předkrmu, přes hlavní jídlo a salát po dezert. Kalibrované (1 kg) bloky tofu Alfa Bio se snadno dělí na stejné porce a příprava pokrmů je rychlá.

Mohlo by vás zajímat
Nové trendy 2019
Kuchařky a kuchaři z institucionální gastronomie o školních prázdninách nezahálejí, ale hledají inspiraci na kuchařské tour Nové trendy v moderním vaření. Letos mají premiéru luštěninovo-zeleninové pepitky, přirozeně bezlepková surovina. Díky pepitkám vznikla řada zajímavých příloh, hlavní jídla či dezerty.
Nové trendy 2018
O jarních prázdninách se kuchařky a kuchaři ze školních jídelen již tradičně potkávají na akci Nové trendy v moderním vaření. Letošní ročník byl ve znamení znovuobjevování zapomenutých surovin a receptů. Na talířích s více než 15 000 degustačními porcemi se objevil černý kořen nebo kapary.