Afrického moru prasat se Petron nebojí

Zvěřina Petron | výkup zvěře – divokých prasat
25. 7. 2017
Výkupní místa Petron neomezují výkup, naopak Krajská veterinární správa legální kontrolované zpracování divokých prasat podporuje. Konzumenti zvěřiny Petron, jak již je zvykem, se nemusí ničeho bát.

Africký mor prasat (AMP) není přenosný na člověka ani v případě konzumace masa z nakaženého zvířete, ať už prasete domácího nebo evropského prasete divokého. Navíc v případě zvěřiny Petron se není třeba ani obávat, že by se nemocné zvíře dostalo ke zpracování (viz příloha níže).

Státní veterinární správa (SVS) kvůli AMP rozdělila Českou republiku na tři oblasti. V ohnisku nákazy ve Zlínském kraji, které je ohraničeno pachovým ohradníkem, se nesmí divoká prasata lovit, aby nakažené kusy neutíkaly a nešířily nákazu mimo ohnisko. Okolo zamořené oblasti vyhlásila SVS pásmo intenzivního odlovu vymezené dálnicemi z Brna do Polska a na Slovensko a státní hranicí, odkud vzorek z každého kusu putuje k laboratornímu vyšetření na AMP. Na zbytku území provádí SVS monitoring AMP.

Aktuální informace lze sledovat na stránkách SVS ČR Africký mor prasat v ČR; aktuální informace
Více k výkupním místům ulovené zvěře najdete na Výkup zvěře a prodej zvěřiny

Mohlo by vás zajímat
Maso Gurmet a zvěřina Petron expandují
Přes 3 000 tun masa a polotovarů za rok odešlo z kralupské výroby k zákazníkům po celém Česku, Slovensku i na export. Požadavky však rostou a trendy v gastronomii se mění. Bidfood proto zásadně investoval do výrobních prostor i technologického vybavení – postavil novou zpracovnu masa v Opavě a rozšířil kralupskou výrobu.
Pečená křepelka
Křepelka vyniká mezi pernatou zvěří, protože je jemná jako to nejkřehčí kuřátko a voní divočinou jako bažant. Celá křepelka představuje dokonalou porci pro jednu osobu podobně jako polovina jarního kuřátka.