Modernizace technologií zpracovny masa

Bidfood Kralupy investoval v divizi masa cca 2,5 milionu Kč do technologií na výrobu masných polotovarů, především mletých mas a hamburgerů.

Dvojice nových strojů zásadním způsobem usnadňuje pracovníkům manipulaci, která je jednodušší z hlediska zvedání těžkých břemen. Technologie umožňuje při vysokém standardu výroby zpracovávat surovinu v nižší výstupní teplotě, což zásadně ovlivňuje kvalitu konečného výrobku a zvyšuje jeho trvanlivost. Zároveň poskytují komfort ve formě vysokého výkonu, který ušetří čas.

Řezačka s míchačkou Seydelmann 

Nový stroj na řezání a míchání čerstvého i zmrazeného masa splňuje nejpřísnější hygienické a bezpečnostní požadavky. Stroj od renomovaného německého výrobce má kapacitu násypky 350 kg, kapacitu míchání 130 kg. Manipulaci s masem ulehčuje překlápěč vozíků o objemu 200 litrů.

Celý výrobní proces řídí počítač. Díky rychlosti a vysoké kvalitě mletí se docílí nižší výstupní teploty díla. Teplota se dá ovlivňovat použitím vhodného poměru chlazené suroviny se zmrazenou, kterou připraví sekačka.

Sekačka zmrazeného masa

Stroj dělí zmrazené bloky masa podélně i příčně. Rozsekané kusy masa zpravidla putují do řezačky jako surovina pro výrobu masných polotovarů.

Galerie: 
Bidfood Kralupy | řezačka s míchačkou Seydelmann
Bidfood Kralupy | řezačka s míchačkou Seydelmann
Bidfood Kralupy | sekačka zmrazeného masa
Bidfood Kralupy | sekačka zmrazeného masa
Mohlo by vás zajímat
Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR v Lucembursku 2018
Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR získal zlatou medaili za tříchodové menu a stříbrnou za kuchařské a cukrářské umění – celkově se umístili na 8. místě. Vojtěch Petržela v carvingu porazil slavné asijské mistry a zvítězil! InterGast Culinary Team se v regionálních týmech umístil na 4. místě.
Bio hovězí maso z rakouských pastvin
Dva týdny zralé bio hovězí maso pochází ze simentálského skotu, který se pase a živí výhradně přirozenými krmivy bez genetické modifikace. Kvalitu masa umocňuje také bezstresové prostředí na rakouských certifikovaných farmách.