Téma # Gastrostudio

Sezona zvěřiny je teď v plném proudu, a proto šéfkuchař Marek Svoboda připravil v Bidfood Gastrostudiu seminář zaměřený právě na ni. Zvolené pokrmy zaujaly účastníky kurzu zajímavými a netradičními kombinacemi a skvěle vyladěnými recepturami.
Denně pro své klienty a zaměstnance připraví přes 3 000 obědů, a to hned v několika variantách. „Kromě chutí musíme brát ohledy i na doporučenou dietu a zdravotní stav klienta,“ říká Tomáš Pondělíček ze společnosti SeneCura, která provozuje domovy pro seniory.
Neustále přichází s něčím novým. V Bidfood Gastrostudiu představil hotové vývary Perfect Chefs, které mají usnadnit práci profesionálním i amatérským kuchařům. „Díky nim už nejde jen o to, co dáváte do hrnce, ale můžete se plně soustředit na to, co z něj vyndáte,“ říká šéfkuchař Filip Sajler.
V roce 2010 svou kariéru v Bidfood Gastrostudiu odstartovala. Tehdy ještě jako jedna ze soutěžících v reality show 'Na nože!'. Teď se sem Iveta Fabešová vrátila jako respektovaná cukrářka a ambasadorka mléčných produktů Elle & Vire, které zde představila.
První podzimní workshop Nové nápady na catering voněl od začátku až do konce masem! Aby také ne, když ho vedli šéf výroby Gurmetu Milan Urban a šéfkuchař Marek Svoboda, který je ambasadorem U.S.Beef. Společně dělali klobásy, maso a nechybělo ani představení nových technologií.
Žádný jiný Čech neobdržel tolikrát pozvánku na nejprestižnější kuchařské klání na světě. Marek Svoboda, šéfkuchař Bidfood Gastrostudia a akreditovaný komisař Světové asociace kuchařů, usedne v únoru 2024 opět do poroty kuchařské olympiády IKA. „Je to nejvyšší meta a pocta,“ říká.
Nejdražší seminář s ohledem na ceny surovin, inspirativní menu a lektor, jehož sláva se dotýká hvězd! Přesně to sliboval kurz Italské kuchyně zaměřený na seafood, který vedl v Bidfood Gastrostudiu šéfkuchař Riccardo Lucque, zakladatel skupiny La Collezione.
Úplně první kurz v Bidfood Gastrostudiu vedl v lednu 2009 právě Manfred Klein. Teď se zde loučil a to ve velkém stylu. „Budoucí kuchaři se učí, jak pracovat se surovinami, ale na koření se ve výuce zapomíná. Přitom právě díky němu se od sebe národní kuchyně odlišují,“ říká Manfred Klein.
Fermentování propadl šéfkuchař Marek Svoboda před rokem a od té doby experimentuje s nejrůznějšími surovinami. Kvašení a kysání ho nadchlo natolik, že mu zasvětil i květnový kurz v Bidfood Gastrostudiu, který sám lektoroval.
Přání zákazníků byla vyslyšena a další kurz v Bidfood Gastrostudiu měl téma Moderní raut. Jeho lektorem byl Tomáš Kněž, Executive Chef z O₂ Areny a O₂ Universa, který se svým týmem chystá běžně občerstvení pro 3000 lidí! „Důležité je dobré plánování a kreativita,“ říká.