Nové trendy 2023 – inspirace (nejen) pro jídelny
2. 3. 2023

Nové trendy 2023 – inspirace (nejen) pro jídelny

Karotkový krém dochucený pomerančovým prachem nebo pangas s čínskými nudlemi by zabodovaly i v menu vyhlášených restaurací. Receptury však vznikly primárně pro školní jídelny v rámci akce Nové trendy v moderním vaření. Šéfkuchaři pokrmy prezentují během jarních prázdnin po celé ČR již patnáctým rokem.

Co nového zařadit na jídelní lístek? Spotřební koš s podílem ryb, zeleniny nebo luštěnin, které nejsou u dětí populární, vede kuchaře k rafinovaným využitím těchto surovin. Řada nápadů je využitelná i v restauracích, kde sílí trend zdravějšího stravování.

Šéfkuchaři Gastro Teamu Bidfood, Bonduelle a Rational připravili čtrnáct receptur. Využili v nich často i suroviny šetřící práci a energii – maso sous-vide Banquet, předkrájené maso i mleté směsi Gurmet, krájenou zeleninu nebo pyré Bonduelle.

S luštěninami na schovávanou

Luštěniny se maskují třeba v mletém mase s okarou – cennou sójovou drtí bohatou mimo jiné na vápník. Šéfkuchaři ze směsi připravili švédské kuličky, které servírovali s tarhoňou a batátovou omáčkou. Z cizrny upekli ořechové müsli tyčinky a schovali ji do dýňových lívanečků. Zábavně pojali čočku na kyselo, z které vznikla odlehčená varianta.

Ryby samozřejmě bez kostí

Ryby tentokrát zastoupil v úvodu zmíněný pangas a medailonky z hejka. Zatímco s pangasem šéfkuchaři zabrousili do asijské kuchyně, s pevným masem hejka zavedli účastníky roadshow do Itálie. Připravili k němu salát a zeleninovou frittatu – vaječný pokrm podobný omeletě, který lze pro větší počet strávníků upéct v konvektomatu.

Receptury na přání

Na přání účastníků předchozích ročníků vznikly také recepty na téma fast food i česká kuchyně. Děti nejspíš neví, co je Bratislavská pečeně, ale třeba si ji zapamatují podle netradiční přílohy – žemlové nádivky s karotkou. Zato dnešní děti díky kebabu znají pita chléb. Třeba je osloví pita chléb plněný hovězími nudličkami s celerovým salátem.

15. ročník roadshow Nové trendy v moderním vaření je právě za polovinou. Zúčastnit se lze ještě v několika městech nebo si kuchaře pozvat do své kuchyně.

Nové trendy v moderním vaření 2023 probíhají do 17. března – více info a rezervace:

Receptové kalkulační listy včetně kalkulačky porcí (možnost přepočtu na různé počty různě velkých porcí) naleznete po přihlášení na portál mujBidfood.cz v kategorii receptů:

Chcete-li vyzkoušet netradiční menu nebo zajímavou surovinu, pozvěte si šéfkuchaře Gastro Teamu Bidfood do Vaší kuchyně:

 


 

Nové trendy v moderním vaření spolupořádá Bidfood a Jidelny.cz již 15 let.

pozadí
pozadí
pozadí
pozadí
pozadí
pozadí