Téma # podporujeme

Současně s Bidfood Expem proběhne i pražská Roadshow AHR. „Věříme, že propojení obou akcí bude zajímavým obohacením programu a docílíme výjimečné koncentrace odborníků,“ říká Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR. Hlavním tématem Roadshow bude ziskovost provozů.
Famózní výkony, neotřelé recepty a velké příběhy nabídnou soutěže pořádané Asociací kuchařů a cukrářů ČR na Bidfood Expo. „Vítězové postoupí na evropské kolo Global Chef Challenge, odkud se mohou probojovat na světové finále,“ připomíná Tomáš Popp, manažer národního týmu AKC ČR.
Kuchařky a kuchaři ze školních jídelen čerpají o jarních prázdninách inspiraci. 14 pokrmů, tipy a humor jim již tradičně přiváží šéfkuchaři z Gastro Teamů Bidfood a Bonduelle společně s kolektivem Jídelny.cz. Vyzkoušejte také rafinované pokrmy z ryb, luštěnin, zeleniny či zvěřiny.
Společnost Bidfood již pátým rokem velmi intenzivně spolupracuje s výzkumnými institucemi na vývoji nových metod pro odhalení falšování potravin, záměny druhu ryb a na zvýšení přesnosti těchto metod. Bidfood pro potřeby tohoto projektu dovezl mnoho zástupců specifických druhů ryb, naposledy to byla pražma a jazyk ze Španělska.
Poslední školní den se v pražské Vodafone PlayZone Aréně uskutečnil první ročník akce Mrož Gaming Day. Za donesené vysvědčení byli návštěvníci odměněni zmrzlinou Mrož a také hraním zdarma. Akce probíhala celý den a nabídla opravdu bohatý program.
Napínavé klání mladých gastronomických talentů do 21 let zná své vítěze. Ke skvělým výkonům v nejprestižnější soutěži gratulujeme nejen jim, ale i všem ostatním účastníkům finále a jejich podporovatelům.
Karotkový krém dochucený pomerančovým prachem nebo pangas s čínskými nudlemi by zabodovaly i v menu vyhlášených restaurací. Receptury však vznikly primárně pro školní jídelny v rámci akce Nové trendy v moderním vaření. Šéfkuchaři pokrmy prezentují během jarních prázdnin po celé ČR již patnáctým rokem.
Vaříte kvalitně česká jídla v tradiční nebo moderní formě? Jsou vaše tradiční české zákusky vyhlášené v širokém okolí? Zažádejte si o certifikaci a staňte se součástí projektu Czech Specials, který podporuje českou kuchyni.
Jsou neustále v pohybu. Navštěvují restaurace, školní jídelny, domovy seniorů i nemocnice a všude tam radí a pomáhají. Během celého roku se nezastaví. Přesto si členové Banquet týmu našli čas na semináře pro střední odborné školy. Jejich prosincová návštěva v Chlumci nadchla studenty i učitele.
Nejúspěšnější sezonu ve své kariéře má za sebou Lucie Kafková. Se svým jetsurfem letos absolvovala celý evropský i světový šampionát a hned několikrát stanula na stupních vítězů. Díky skvělým výkonům se stala vicemistryní Evropy a je 6. nejlepší ženou na světě. K tomu jí pomohly i značky Nowaco a Prima, které jsou jejími hrdými partnery.