Moderní továrna s výkonnou řezačkou porcí filé

Bidfood Kralupy | zpracovna zmrazených ryb
V Kralupech byla letos dostavěna a otevřena zpracovna zmrazených ryb. V říjnu se tu rozeběhla také nová výkonná linka, která rozřezává rybí bloky. Z nich vzniká populární rybí filé Nowaco. Kralupský Bidfood patří v tomto segmentu výroby k absolutní špičce ve střední Evropě.

Bidfood Kralupy | řezací linka rybích bloků

Nová zpracovna zmrazených ryb

Neustálý růst výroby a zpracování ryb vedl k vybudování moderní továrny pro zpracování zmrazených ryb, která byla otevřena letos v červnu. Do uvolněných výrobních prostor se rozrostla zpracovna čerstvých ryb.

Větší prostory umožnily mimo jiné nákup nové technologie na zpracování zmrazených ryb. Součástí nové budovy je patro s kancelářemi, kde našla útočiště celá administrativa společnosti Bidfood Kralupy. Celá investice dosáhla částky bezmála 40 milionů Kč.

Bidfood Kralupy | řezací linka rybích bloků

Nová řezací linka rybích bloků

Nákup a zpracování zmrazených rybích bloků, které Bidfood zahájil ve vlastní továrně v roce 2003, patří mezi nosné produkty výroby. Věhlas a poptávka po rybím filé Nowaco neustále roste. Proto došlo k investici cca. 8 milionů Kč do automatizace výroby.

Zakoupená linka na řezání rybích bloků umožňuje díky své rychlosti zvýšit až čtyřnásobně potřebný objem výroby. Zaměstnanci si nyní chválí, že se mohly zrušit noční směny.

Filé z Aljašky Nowaco najdete na mujBidfood.cz v kategorii Ryby a speciality | Rybí výrobky | Filé porce

Mohlo by vás zajímat
Vyrobeno podle české cechovní normy
Zpracování mořských ryb v kralupském Bidfoodu má tradici již přes 20 let. Bidfood vyrábí podle českých cechovních norem. V mrazicích pultech obchodů se tak objevují první dva výrobky Nowaco s novým logem "Vyrobeno podle české cechovní normy".
Nowaco | špenát listový porce
Víte, že nejlepší špenát v Evropě roste v Belgii? A pro zmrazený listový špenát se sklízí výhradně mladé rostliny? A proč je sekaný špenát levnější?