Téma # ryby

V kralupské balírně čerstvých ryb Bidfood se setkaly dva zajímavé úlovky. Na přání zákazníků Fresh Fish Service přijel ze Srí Lanky tuňák žlutoploutvý "Yellowfin" a ze Španělska ceněný tuňák modroploutvý "Bluefin".
Společnost Bidfood již pátým rokem velmi intenzivně spolupracuje s výzkumnými institucemi na vývoji nových metod pro odhalení falšování potravin, záměny druhu ryb a na zvýšení přesnosti těchto metod. Bidfood pro potřeby tohoto projektu dovezl mnoho zástupců specifických druhů ryb, naposledy to byla pražma a jazyk ze Španělska.
Takový úlovek se hned tak nevidí! Do Kralup nad Vltavou přiletěl ze Srí Lanky plachetník. Nejrychlejší ryba na světě, která dokáže vyvinout rychlost až 110 km/h a jméno dostala podle své hřbetní ploutve. Unikátního dravce dovezl Fresh Fish Service pro restauraci Arrigó.
Fantastická chuť divokého lososa sockeye (nerka) spolu s jeho atraktivní barvou masa ozdobí každé menu. Divoký losos keta, který má rovněž vysoce kvalitní maso, zaujme velmi nízkým obsahem tuku. Čistě přírodní filety z nejlepších pacifických lososů sockeye a keta dováží Bidfood ze zálivu Bristol Bay na Aljašce.
Nejdražší seminář s ohledem na ceny surovin, inspirativní menu a lektor, jehož sláva se dotýká hvězd! Přesně to sliboval kurz Italské kuchyně zaměřený na seafood, který vedl v Bidfood Gastrostudiu šéfkuchař Riccardo Lucque, zakladatel skupiny La Collezione.
Dobře vyzrálé maso je křehké, šťavnaté a bohaté na živiny. Má jich dokonce víc než maso čerstvé. „Jenže zrání je složitá disciplína a musíte během něho hlídat celou řadu věcí. Pozor si musíte dát i na bakterie,“ říká Andrea Serraino, odborník na potraviny živočišného původu.
Nezaměnitelné obaly s novým logem Nowaco získávají postupně také ryby a rybí filety. V mrazicích pultech prodejen upoutají pozornost na první pohled. Fotografie pokrmů na obalech a recepty na sociálních sítích a stránkách Nowaco inspirují k novým kulinářským objevům.
Skvělé stařené maso u nás dokáže připravit jen pár lidí. Jak na to, předvedli v Gastrostudiu experti ze společnosti Stagionello v čele se Shonem Cuomem, synem tvůrce jedné z nejpropracovanějších metod zrání na světě. Českou premiéru mělo na seminářích zařízení na zrání ryb.
Ombrina má pevné šťavnaté maso s velmi jemným aroma. Chuťově se podobá známějšímu mořskému vlkovi nebo pražmě královské. Znalci však ombrinu hodnotí jako nejchutnější z těchto středomořských ryb. Novinkou v sortimentu jsou filety, které vyniknou na denním i večerním menu. Díky příznivé ceně a 100% absenci kostí se hodí i do jídelen.
Maso z lososa pozná každý, ale málokdo ví, že na talířích se objevují různé druhy lososů – norský, kisuč, sockeye nebo keta. Někteří jsou z farem, jiní žijí divoce. Losos obecný má velmi tučné maso, ale losos gorbuša má tuku až 6x méně. A kdo ví, jak losos najde cestu zpět z moře do rodné vnitrozemské bystřiny?