Obědy pro dalších 48 dětí

Teplé obědy a tím zařazení mezi ostatní děti získalo 48 žáků opavských základních škol díky projektu Obědy pro děti.

Obědy pro děti

Rodičům dětí v tíživé životní situaci, kteří se snaží problémy aktivně řešit, pomáhá obecně prospěšná společnost Women for Women. Její projekt Obědy pro děti podporuje žáky, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit jim obědy ve školních jídelnách.

S organizací Women for Women navázal spolupráci také odbor školství Magistrátu města Opavy, který zajistil, aby se do projektu mohly zapojit všechny opavské základní školy.

Pedagogičtí pracovníci jednotlivých škol sami vytipovali žáky, kteří pomoc potřebují a splňují i kritéria projektu. Poté podali na náš odbor žádosti.
Organizace Women for Women vyhledala poskytovatele daru, konkrétně společnost Bidfood Czech Republic. Ta v Opavě provozuje jak své distribuční sklady, tak i jednu z výrobních továren.

Andrea Štenclová
| vedoucí odboru školství | Magistrát města Opavy

Obědy pro děti

Společnost Bidfood podpořila projekt částkou 169 403 Kč, která zajistila 48 vybraným dětem teplé obědy od listopadu, kdy byla spolupráce započata, zatím do konce školního roku.

Součástí firemní strategie je i finanční podpora projektu Obědy pro děti, který považujeme za transparentní a dobře vedený. Líbí se nám, že na výběru potřebných dětí se podílí sama škola a její učitelé, kteří žáky osobně znají a jsou také obeznámeni s jejich rodinnou situací.

Bohumil Volf
| generální ředitel | Bidfood ČR a SR

Projektu Obědy pro děti společnosti Women for Women lze zaslat finanční podporu na transparentní účet nadace vedený pod číslem 888555999/5500.

Mohlo by vás zajímat
Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR v Lucembursku 2018
Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR získal zlatou medaili za tříchodové menu a stříbrnou za kuchařské a cukrářské umění – celkově se umístili na 8. místě. Vojtěch Petržela v carvingu porazil slavné asijské mistry a zvítězil! InterGast Culinary Team se v regionálních týmech umístil na 4. místě.
Páté depo v Chlumci nad Cidlinou slavnostně otevřeno
Nové distribuční a skladové centrum společnosti Bidfood zahájilo provoz. Za devět měsíců vyrostl v průmyslové zóně v Chlumci nad Cidlinou moderní areál financovaný z vlastních prostředků bez dotací. Investice téměř čtvrt miliardy korun má přispět k lepšímu poskytování služeb zejména v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.