Díky za recyklaci

Výrobce a velkoobchod potravin Bidfood se podílí jak na produkci obalů, tak na jejich recyklaci. Děkujeme Vám všem, kdo třídíte a pomáháte opětovně využít obalové odpady.

Společnost Bidfood spolu s výrobky prodává samozřejmě také obaly. Naštěstí 72% odpadů z obalů se v Česku daří recyklovat. ČR se díky 71% obyvatel, kteří aktivně třídí odpady, řadí na přední příčky v Evropě spolu s Německem, Belgií, Nizozemskem a Dánskem. Tím se významně snižuje produkce skleníkových plynů a šetří množství energie.

Recyklační koloběh

Bidfood na systém recyklace pravidelně přispívá, čímž zajišťuje zpětný odběr a recyklaci 4 800 tun obalových odpadů ročně. Takové množství by naplnilo přes 2 000 svozových automobilů. Podíl lze vyjádřit také tak, že Bidfood zajišťuje provoz a obsluhu 600 barevných kontejnerů na tříděný odpad.

Samozřejmě jde o zlomek v porovnání s celou republikou. V České republice se za rok recykluje téměř 640 000 tun, čímž se sníží zátěž životního prostředí o 1 200 000 tun CO2 ekv. a uspoří energie odpovídající půlroční produkci jaderné elektrárny Temelín. Tím se zachrání 23 km2 přírody, kde by jinak vznikaly skládky.

Děkujeme Vám všem, kdo se na třídění a recyklaci spolu s námi podílíte.
Mohlo by vás zajímat
Páté depo v Chlumci nad Cidlinou slavnostně otevřeno
Nové distribuční a skladové centrum společnosti Bidfood zahájilo provoz. Za devět měsíců vyrostl v průmyslové zóně v Chlumci nad Cidlinou moderní areál financovaný z vlastních prostředků bez dotací. Investice téměř čtvrt miliardy korun má přispět k lepšímu poskytování služeb zejména v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.
Bidfood Kralupy | AED
Automatizovaný externí defibrilátor (AED) je dostupný nepřetržitě i pro veřejnost v Kralupech nad Vltavou ve společnosti Bidfood na vrátnici č. 1 (hned vedle autosalonu Škoda). Zachránit život můžete člověku v bezvědomí, bez normálního dýchání nebo pulsu. Použitím AED před příjezdem zdravotnické záchranné služby se zvyšuje šance na přežití pacienta až o 75%!