Rybí kuchařka a pomoc Klokánku

Během platnosti Výhodných nabídek Školní jídelny a Institucionální gastronomie od 25. října do 5. prosince 2017 půjde 5 Kč z každého prodaného kg sumečka afrického na účet Fondu ohrožených dětí pro projekt Klokánek. Jako poděkování obdrží zákazníci z řad jídelen za každý nákup sumečka afrického nad 10 kg rybí kuchařku, která obsahuje i bezlepkové varianty pokrmů.

Rybí kuchařka i pomoc dětem je společnou akcí producenta sumečka afrického Fish Farm Bohemia a distributora Bidfood Czech Republic.

Rybí kuchařka

Kuchařka představí 30 nových, ale i tak trochu tradičních receptů. Obsahuje polévky, tipy na zajímavé přílohy či překvapivé kombinace běžných surovin. Recepty jsou jednoduché a snadno připravitelné i ve velkém provozu.

Na kuchařce spolupracoval Státní zdravotní ústav (SZÚ), který převzal nutriční záštitu. Připravené recepty zkontrolovala a doporučila nutriční poradkyně SZÚ.

Sumečka afrického z Fish Farm Bohemia si můžete objednat na mujBidfood.cz a u obou položek naleznete také odkazy na recepty:
191456 Sumeček africký filet 200 – 300 g
191831 Sumeček africký celý 1 – 2 kg

Více o rybě v článku Český sumeček africký

Fond ohrožených dětí – Klokánek

Bidfood s Fish Farm Bohemia podpoří projekt Klokánek. Na účet Fondu ohrožených dětí společně pošlou 5 Kč za každý prodaný kilogram sumečka afrického v období Výhodných nabídek Školní jídelny a Institucionální gastronomie č. 14 a 15. platných od 25. října do 5. prosince 2017.

Galerie: 
Sumeček s kuskusovým salátem Tabbouleh
Salát z červené řepy s cizrnou a kousky sumečka
Sumeček africký s koprovou omáčkou a mandlovými brambory
Pstruh duhový s glazovanou mrkvičkou a medovou omáčkou s hrubozrnnou hořčicí
Mohlo by vás zajímat
Nové trendy 2019
Kuchařky a kuchaři z institucionální gastronomie o školních prázdninách nezahálejí, ale hledají inspiraci na kuchařské tour Nové trendy v moderním vaření. Letos mají premiéru luštěninovo-zeleninové pepitky, přirozeně bezlepková surovina. Díky pepitkám vznikla řada zajímavých příloh, hlavní jídla či dezerty.
Nowaco | rybí nugety
Z velmi kvalitní rybí suroviny se vyrábí vynikající nugety, které se v gastronomii osvědčily jako hlavní jídlo i chuťovka na rautech. Nyní přichází varianta v maloobchodním balení pod značkou Nowaco.