Treska přináší štěstí

Rybářská loď
Skvělé renomé tresky obecné pokazily v Česku příbuzné ryby za tresku vydávané a podřadná filé. Velkoobchod potravin Bidfood přichází s jedinečnou dlouhodobou nabídkou. Vyzkoušejte vysoké, ručně vyráběné Cod filety. S jistotou je pak zařadíte do stálé rybí nabídky po bok lososa a pstruha.

Treska obecná

Treska obecná

Po celém světě je treska obecná (latinsky Gadus morhua) velmi oblíbená pro své chutné jemné maso. Žije v hejnech v chladnějších vodách severního Atlantického oceánu.

Vyskytuje se na východním pobřeží USA a Kanady, okolo Grónska, Islandu, Velké Británie a evropské pevniny až po Španělsko. Treska je silná dravá ryba. Zprvu se živí planktonem, později korýši, měkkýši a menšími druhy ryb, například sledi.

Treska obecná | ruční filetováníV Česku jde zatím o skrytý poklad, který si teprve proráží své místo na jídelníčku. Jednu z nejoblíbenějších a nejkvalitnějších ryb Bidfood dováží od rybářů lovících v Barentsově moři. Právě zdejší chladné čisté vody a dostatek potravy pozitivně ovlivňují kvalitu masa tresek.

Cod filet

Filety o hmotnosti 0,6 až 1,2 kg se vyrábí ručně a samostatně vakuují. Bílé vysoké maso s minimem kostí se hodí ke všem kuchyňským úpravám: pečení, smažení, grilování, dušení, vaření v páře. Treska může zákazníky v jídelníčku upoutat také pod anglickým názvem Cod.

Filety z tresky obecné nabízí Bidfood exkluzivně za výhodnou cenu. Bez obav lze Cod filet zařadit na stálé menu, protože se není třeba bát náhlého nedostatku ani zdražení, jak tomu bývá u většiny lovených ryb.

Objednávejte přes portál mujBidfood.cz položku 720020 Treska obecná filet s kůží
Naleznete zde i několik receptů, například Pečená treska s brambory, česnekem a olivovým olejem po janovsku

Pečená treska s brambory, česnekem a olivovým olejem po janovsku

Blahodárné účinky

Maso tresky je bohaté na tryptofan, základní stavební kámen pro tvorbu serotoninu, "hormonu štěstí". Treska má nízký obsah tuku i kalorickou hodnotu, je bohatá na omega 3 kyseliny, je zdrojem vitamínu B12, jódu a selenu. Konzumace tresky preventivně působí proti výskytu kardiovaskulárních chorob, infarktu myokardu či vysokému krevnímu tlaku.

Mohlo by vás zajímat
Nowaco | rybí nugety
Z velmi kvalitní rybí suroviny se vyrábí vynikající nugety, které se v gastronomii osvědčily jako hlavní jídlo i chuťovka na rautech. Nyní přichází varianta v maloobchodním balení pod značkou Nowaco.
Nowaco | bezlepkové rybí prsty
Alternativou k obalovanému smaženému rybímu masu – prstům, porcím filé nebo celým filetám – při bezlepkové dietě jsou nemleté rybí prsty bez lepku značky Nowaco. Díky vyladěnému křupavému obalu z rýžové a kukuřičné mouky chutnají k nerozeznání od klasických rybích prstů.