Dick 1 | profesionální kuchařské nože

Dick | výroba
1. část článku představuje jednotlivé série profesionálních nožů Dick pro kuchaře. Výborné dlouhodobé zkušenosti s nimi mají také šéfkuchaři z Gastro Teamu Bidfood. Nyní se byli ve firmě Friedr. Dick, která má pověst jednoho ze dvou nejlepších výrobců nožů na světě, podívat.

Friedr. Dick

Dick | logoRodinná firma Friedr. Dick vyrábí nože již od roku 1778. Spojením německé preciznosti, tradičních výrobních postupů a nejmodernějších technologií vznikají vysoce kvalitní nože pro každý účel a řez v několika produktových řadách.

Nejoblíbenější a nejširší řada je Premier Plus. S touto řadou můžete růst od vyučení po letitou praxi šéfkuchaře. Velmi zajímavá je také řada Red Spirit, novinka v sortimentu Bidvest.

Marek Svoboda | vedoucí Gastrostudia

Nabídku nožů, ocílek a příslušenství Dick průběžně rozšiřujeme. Aktuální sortiment naleznete na portálu mujBidfood.cz v kategorii Nádobí a kuchyňské potřeby | Nože, nůžky, krájecí desky
Nože Vám dodáme do týdne. Při objednání do pondělního poledne závoz ve čtvrtek, do středečního poledne v pondělí.
Máte-li zájem o nože mimo sortiment, obraťte se na svého obchodního zástupce nebo zákaznické centrum: Kontakty

Kované kuchařské nože

Kované nože se stále vyrábí s vysokým podílem ruční práce. Během výroby se zhutňují a formují do požadovaného tvaru. Velmi dlouho si drží ostří, jsou perfektně vyváženy, vyznačují se důsledným designem a promyšlenou funkcí. Hodí se především k profesionálnímu použití.

Po limitované jubilejní sérii 1778 a nožích z 33 vrstev nerezové oceli ze série 1893 jsou nejvýše ceněny série nožů 1905 a Premier WACS, dále Premier Plus a Red Spirit. Tuto čtveřici Bidvest standardně dodává. Následující Asiacut a Superior rovněž hravě obstojí těm nejvyšším nárokům.

Série 1905

Dick 1905 | nůž kuchařský 15 cm | 830219

Nože ze série 1905 preferují špičkoví kuchaři mimo jiné kvůli speciální německé nerezové oceli „XCrMoVMn“ chráněné patentem. Čepel každého nože je tence zabroušena. Exkluzivní nože z obsáhlé série okouzlují i novým pojetím historického designu z roku 1905. Pravidelné kroužky oceli jsou jedinečnou technikou neoddělitelně spojeny s umělou hmotou. V sérii naleznete také ocílku či dranžírovací vidličku.

Premier WACS

Dick Premier WACS | nůž kuchařský 21 cm | 830232Série nožů Premier WACS vznikla ve spolupráci s „World Association of Chefs Societies“ (Světovou asociací kuchařů).  Při výrobě se za horka na klasický kovaný nůž nanáší keramické částice. Série tak představuje jedinečné propojení výhod kovaných a keramických nožů. Nože Premier WACS překvapují dokonalou ostrostí. Jsou odolné, mohou se brousit na brusce, ocílce i kameni, ale nejsou křehké jako nože keramické. Keramické částice zlepšují kluzné vlastnosti nože, čímž se redukuje vynaložení síly při řezu. Nože se dobře vedou a vytváří dokonalý řez. Nepřilnavý antibakteriální povrch efektivně zamezuje ulpívání řezané potraviny a usnadňuje čištění. Plastová rukojeť s perleťovou vrstvou je příjemná svým tvarem i povrchem na dotek.

Premier Plus

Dick Premier Plus | nůž dranžírovací 18 cm | 830236

Nože ze série Premier Plus jsou nejoblíbenější a nejužívanější. Čepel nožů je ukována z jednoho kusu oceli a spojena s rukojetí beze spáry. Propracovaná ergonomická rukojeť nezpůsobuje otlaky na rukou a je dokonale hygienická.

Red Spirit

Dick Red Spirit | nůž Santoku 18 cm | 830262

Exkluzivní řada Red Spirit se inspirovala asijskými noži. Kované nože Red Spirit se pyšní velmi tence zabroušenou a zaleštěnou čepelí. Vytvářejí čistý řez, díky němuž si krájená potravina uchová všechny aromatické látky, protože není rozdrcena. Precizně propracovaná kulatá rukojeť skvěle padne do ruky a nezpůsobuje otlaky ani při dlouhodobé práci s nožem.

Lisované nože pro kuchaře

Nože ze sérií ActiveCut a ProDynamic se vyráží z jednoho kusu oceli. Jsou vhodné do profesionálních kuchyní i domácností. Jedná se o levnější nože Dick a Bidvest standardně nabízí sadu pěti nožů ProDynamic.

ProDynamic

Uplatnění v každé kuchyni naleznou nože ze série ProDynamic. Vysoce kvalitní břity s rukojeťmi z kvalitního syntetického materiálu pro maximální hygienu tvoří dohromady spolehlivé nože v moderním designu.

Galerie: 
Dick | výroba
Dick | výroba
Dick | výroba
Dick | Gastro Team Bidvest
Mohlo by vás zajímat
Nové trendy 2019
Kuchařky a kuchaři z institucionální gastronomie o školních prázdninách nezahálejí, ale hledají inspiraci na kuchařské tour Nové trendy v moderním vaření. Letos mají premiéru luštěninovo-zeleninové pepitky, přirozeně bezlepková surovina. Díky pepitkám vznikla řada zajímavých příloh, hlavní jídla či dezerty.
Gastro Junior Brno – Bidfood Cup 2019
Rekordních 125 soutěžících z více než čtyřiceti tuzemských i zahraničních škol bojovalo na brněnském výstavišti o zlaté medaile v oborech cukrář, kuchař, číšník, barman, barista a teatender.