Co u filetů z lososa znamená označení D, E, super, special či Label Rouge?

Podívejte se na stupně opracování filetů a lososí váhové kategorie. Určitě si z široké nabídky lososů vyberete snadno toho nejvhodnějšího. A kdo je Gorbuša?

Losos | výroba

Lososi obecní neboli atlantští se prodávají výjimečně od 1 kg, nejčastěji však od 3 kg. Bidfood nabízí celé lososy od 2 do 8 kg, filety v různém stupni zpracování z nejžádanějších váhových kategorií 3 až 7 kg, steaky (podkovy), kousky na tatarák (škrábané maso) či hlavy na polévku.

Trim = stupeň zpracování

V Bidfoodu vyrábí filety s velmi vysokou kvalitou opracování ve vlastní výrobně v Kralupech nad Vltavou. Stupni opracování se říká Trim a značí se písmeny od A do E. Trim A je rozpůlená ryba bez hlavy a páteře, B navíc bez hrudní kosti a ploutví, C bez břišní tkáně a příčných kostí. V dalším kroku se odstraňuje břišní membrána a takto plně opracovaná fileta se značí Trim D.

Losos | Trim E Special

Trim E, Special a Super

Po seříznutí kůže jde o Trim E. Pokud se odstraní z filet i tuk, opracování se nazývá Trim E Special neboli svíčková. Tyto filety se hodí na přípravu sushi a sashimi.

Výraz Super nesouvisí s opracováním. Vyjadřuje, že filety jsou vyrobeny z větších lososů, tzn. váhové kategorie 5 až 7 kg, zatímco menší filety jsou z ryb o váze 3 až 5 kg.

Kompletní sortiment čerstvých i zmrazených lososů naleznete v našem e-shopu mujBidfood.cz v kategorii Losos

Odkud lososi pochází, proč jsou zdraví a odkazy na recepty najdete v článku Losos z Norska přímo na váš stůl

Mnoho zajímavostí o pstruzích se dočtete v článku Kvalitní mražený pstruh pro každého

Losos | sushi

Gorbuša, Label rouge a příbuzní pstruzi

Norské i skotské farmy nabízí velmi kvalitní lososy obecné. Některé skotské farmy však chovají lososy označené "Label Rouge". Tuto značku uděluje francouzská vláda gastronomickým produktům s lepší chutí a prokazatelně vyšší kvalitou oproti standardní produkci. K získání "Label Rouge" musí farmy splnit velmi přísná kritéria ohledně způsobu chovu, krmiv, vybavení, hygieny a vzdělání zaměstnanců.

Z blízkých příbuzných mohou zákazníci najít v nabídce Bidfoodu také lososa stříbrného neboli gorbušu a pstruha duhového.

Mohlo by vás zajímat
Nowaco | rybí nugety
Z velmi kvalitní rybí suroviny se vyrábí vynikající nugety, které se v gastronomii osvědčily jako hlavní jídlo i chuťovka na rautech. Nyní přichází varianta v maloobchodním balení pod značkou Nowaco.
Nowaco | bezlepkové rybí prsty
Alternativou k obalovanému smaženému rybímu masu – prstům, porcím filé nebo celým filetám – při bezlepkové dietě jsou nemleté rybí prsty bez lepku značky Nowaco. Díky vyladěnému křupavému obalu z rýžové a kukuřičné mouky chutnají k nerozeznání od klasických rybích prstů.