Hotová jídla od podlahy

I v Opavě se vyrábí certifikované jídlo s příběhem. Za každým stojí konkrétní lidé. Někteří tvoří nové výrobky, jiní se podílejí na výrobě, další se starají o technologie a výrobní objekty. Společně se mohou pochlubit nejprestižnějším certifikátem kvality IFS Food a třeba ve výrobě hotových jídel také modernizací podlah a novými výrobky.

Certifikát IFS Food

Certifikace IFS Food

V únoru čekal celou opavskou výrobu – zmrzliny Prima, pečivo Bagetier, zeleniny Nowaco a hotová jídla Dobroty babičky Kláry a Nowaco – audit pro udělení mezinárodních certifikátů kvality IFS Food. Pro úspěšné absolvování auditu se musí prokázat dodržování nejvyšších hygienických a kvalitativních standardů a pravidel při výrobě potravin.

Opava | výroba hotových jídel | rekonstrukce podlah 2014

IFS Food je nejvyšší možný certifikát kvality, který je v tuto chvíli udělován. Bidfood Opava s.r.o. prošel tímto auditem na jedničku – získal nejlepší hodnocení dle měřítek IFS Food.

Držitelé certifikátu však musí svou způsobilost každoročně obhajovat v rámci ověřovacích auditů. Podmínky pro udržení certifikace IFS Food se každoročně zpřísňují a kopírují stále vyšší a vyšší požadavky ze strany zákazníků.

Modernizace výroby hotových jídel

Získání certifikátu bylo podmíněno stovkami podmínek, mezi nimi i rekonstrukcí podlah o ploše cca 1 000 m² Opava | výroba hotových jídel | rekonstrukce podlah 2014ve výrobní hale hotových jídel a pečiva. Tato náročná akce začala na konci roku 2014 demontáží veškerého strojního zařízení a technologií. Následovalo bourání stávajících podlah.

V celé hale pak byl instalován nejmodernější kanalizační systém, položen podkladový beton a finální povrch UCRETE, který je považován za Mercedes mezi průmyslovými podlahami. Splnění náročného úkolu, včetně opětovné montáže a zprovoznění technologií, trvalo pouhých 35 dní.

Nová listová těsta

Vedle certifikace vyžaduje úpravy výrobních objektů a technologií také vývoj. Lidé v Bidfoodu stále navrhují nové výrobky, spouští nové technologie a inovují obaly. Co nového v poslední době přinesla výroba hotových jídel?

Dobroty babičky Kláry | listová těsta

K oblíbenému listovému těstu v české premiéře přibyly dvě zcela nové varianty – cereální a máslová. Cereální listové těsto obsahuje semínka lnu, ovesné vločky, pšeničné klíčky a také slunečnicová semínka, která pečením získávají příjemnou oříškovou příchuť.

Aktuální novinkou v Česku je máslové listové těsto, kde margarín zcela nahradilo máslo. Díky máslu má po upečení úžasnou chuť a vůni. Listová těsta se skládají z 62 vrstev. Výborně se hodí k přípravě pečiva nasladko i naslano.

Všechna listová těsta najdete po přihlášení do online velkoobchodu potravin mujBidfood.cz v kategorii Listová těsta, kde nechybí obě novinky:
336022 Listové těsto cereální 36 x 400 g
336023 Listové těsto máslové 18 x 350 g

Kuřecí řízečky předsmažené | 342380

Úspěšná hotová jídla

Pro gastronomické provozy v Opavě připravili kuřecí řízečky. Mírně osolené innerfilety (vnitřní části) z kuřecích prsou v trojobalu chutnají stejně jako domácí. Díky svým nepravidelným tvarům tak i vypadají. Výborně se hodí pro dětská menu, na rauty, do jídelen či jen tak k pivu.

Kuřecí kuličky se sýrem obalované v kukuřičných lupíncích | 342061


 

Se stejným cílem vznikly také křupavé kuřecí kuličky. Obsahují minimálně 50% kuřecích prsou, 20% strouhaného eidamu a zbytek tvoří trojobal z křupavých kukuřičných lupínků, které na rozdíl od strouhanky nenasakují olej. Díky lupínkům získají kuličky po usmažení či upečení v konvektomatu krásnou zlatavou barvu.

Bramborové šišky plněné špenátem a uzeninou | 330567 

Nově v malobalení Bidfood nabízí meruňkové knedlíky z tvarohového těsta a bramborové šišky plněné špenátem a uzeným masem. K rychlému obědu nebo večeři stačí obě jídla uvařit ve vodě a dozdobit. Bramborové šišky chutnají nejlépe s osmaženou cibulkou, sladké knedlíky s tvarohem či osmaženou strouhankou s cukrem.

Rodinného balení se dočkaly krokety Nowaco, které se na stejném místě vyrábí dle tradiční české receptury již od roku 1976.

Novinky z opavské továrny v e-shopu mujBidfood.cz:
342380 Kuřecí řízečky předsmažené 1 x 3 kg
342061 Kuřecí kuličky se sýrem obalované v kukuřičných lupíncích 1 x 3 kg
330567 Bramborové šišky plněné špenátem a uzeninou 10 x 300 g
330166 Tvarohové knedlíky meruňkové 10 x 320 g (dostupné pouze pro maloobchod)
450535 Nowaco krokety 12 x 750 g
Mohlo by vás zajímat
Maso Gurmet a zvěřina Petron expandují
Přes 3 000 tun masa a polotovarů za rok odešlo z kralupské výroby k zákazníkům po celém Česku, Slovensku i na export. Požadavky však rostou a trendy v gastronomii se mění. Bidfood proto zásadně investoval do výrobních prostor i technologického vybavení – postavil novou zpracovnu masa v Opavě a rozšířil kralupskou výrobu.
Nowaco | polévková zeleninová směs
Víte, že zmrazená polévková zeleninová směs nemá u všech výrobců stejné složení?